Apple Telefonları ve Bataryaları Hakkında

Apple, 29 Haziran 2007’den beri telefon üretmektedir. Steve Jobs bu ilk telefonu bizzat kendisi tanıtarak telefon teknolojisinde büyük bir adım atmıştır. Apple her dönemde telefon sektörüne yön vermekte ve her çıkardığı telefonla yeni keşfedilmiş bir özelliği teknoloji dünyasına sunmaktadır. Bütün apple telefonlar yanyana getirildiklerinde temel yapıların birbirine benzer olduğu dikkat çeksede özellikler konusunda her telefon birbirinden ayrı özellikler sahiptirler. Apple markası ile çıkan ilk telefon 3.5 inç büyüklüğünde 2G bağlantı teknolojisine sahipti. Son çıkardığı telefon iPhone 11 Pro Max 6.5 inç büyüklüğünde super retina xdr ekrana sahip çok kaliteli bir telefondur. Bu iki telefon yan yana getirildiğinde aralarında çok bariz farkların olduğu anlaşılmakla birlikte her cihazın kendi çıktığı dönem ele alınarak düşünülmesi gerekmektedir. Apple Telefonları teknik servisi için buraya tıklayın.

apple telefonları ve bataryaları hakkında

İphone Bataryaları

Son dönemdeki bütün elektronik cihazlar gibi iphone telefonların çalışması için batarya gerekmektedir. Bu batarya yapısı ilk dönemlerde telefonda büyük yerler kaplasada gelişen teknoloji ile daha incelerek günümüze gelmiştir. Son çıkan iPhone 11 Pro Max 3969 mAh gücünde batarya ile kullancılara sunulmaktadır. Piyasadaki diğer ürünlerle karşılaştırıldığında daha çok performans sağladığı kullanıcı yorumlarında göz önüne çıkmaktadır. Bu durumun ortaya çıkmasında Apple markasının lityum pil kullanmasından kaynaklanmaktadır. Lityum iyon pil teknolojisi sayesinde hızlı şarj olmakta,uzun süre dayanıklılık sağlamakta ve küçük boyutta olma özelliğini bu cihazlara getirmektedir.

Pilinizi doğru şekilde kullanmanız sizler için büyük faydalar sağlamaktadır. Bu doğru kullanım tavsiyeleri arasında telefonunuzu tam şarj olmadan sürekli şarja takıp çıkarmayın,en güncel yazılımı kullanın,aşırı sıcak ortamlardan korunması gerekir,pil kullanım bilgilerini takip edin ve şarj sırasında kılıflarınız çıkarmanız gerekir çünkü aşırı ısınma bataryanıza zarar verebilir.

 

Privacy Preference Center