Macbook Air (2020) İnceleme, Özellikleri

Macbook Air 2020, şüphesiz Macbook Air 2019’dan çok daha yüksek özelliklere sahip ve birkaç adım önde bir bilgisayar. Apple, yeni Macbook Air 2020’ye yeni bileşenler koydu, performansta iyi bir artış sağladı ve minimum depolama kapasitesini arttırdı, böylece 128 GB’ın iki kat depolama alanı elde edersiniz.

Hepsi bu değil. Önceki modellerle ilgili en büyük sorunumuz, özellikle aynı fiyat etiketine sahip birçok Windows tabanlı dizüstü bilgisayara kıyasla, ne kadar düşük güç hissettirdikleriydi. Özellikle işlem gücü ve depolama alanı söz konusu olduğunda çok fazla uzlaşma vardı ve her yıllık güncelleme, devrimci bir sıçramadan ziyade küçük bir adım gibi geldi.

Neyse ki, MacBook Air 2020 bunu telafi etti. İlk kez, şimdi dört çekirdekli işlemcilere ve 16GB’a kadar RAM’e sahip konfigürasyonlara sahip ve bu yılki modelleri öncekilerden daha güçlü hale getiriyor. Ve tüm bunları, daha fazla maliyet yapmadan ve MacBook Air’in ünlü olduğu tüm önemli ince ve hafif tasarımı ihmal etmeden yapar.

Macbook Air 2020 klavye incelemesi

 

Etraftaki en ince dizüstü bilgisayar olmasa da (örneğin, LG Gram, bugünlerde MacBook Air’den daha hafif olan birkaç Windows 10 dizüstü bilgisayarından biri), ancak Apple’ın ünlü tasarımı ve yapım kalitesi ile etkileyici bir şekilde kompakt bir dizüstü bilgisayar. yeni bileşenler, yeni MacBook Air’in genel boyutlarına biraz ekstra boyut ve ağırlık katıyor, sizinle kolayca ve rahatça taşıyabileceğiniz bir dizüstü bilgisayar olmaya devam ediyor.

Macbook Air 2020 Fiyat

Fiyat söz konusu olduğunda, Apple, MacBook Air 2020’yi 2019 modelinin piyasaya sürdüğünden daha düşük bir fiyatla piyasaya sürerek bizi şaşırttı: 999 $ / 999 £ / 1.599 $. Bu daha ucuz değil, aynı zamanda özellikler geçen yılın modelinden daha iyi, giriş seviyesi modeli 3.2GHz, 256GB depolama ve 8GB LPDDR4X RAM desteğine sahip çift çekirdekli 10. nesil 1.1GHz Intel Core i3 işlemciye sahip .

Tasarım açısından, işler hemen hemen aynıdır, ancak büyük bir (ve hoş geldiniz) farkı ile: MacBook Air 2020 yeni bir klavye ile birlikte gelir. Birçok kişi için çok sığ olan ve toz ve kırıntılar gibi enkaz tuşlar arasında düştüğünde başarısız olmaya eğilimli eski kelebek anahtarlar gitti ve onun yerine ilk olarak MacBook Pro ile ortaya çıkan yeni Sihirli klavye 16 inç . Bu, yazarken daha derin bir seyahat sunar, bu nedenle daha duyarlı hisseder ve – en önemlisi – eski klavyenin güvenilirlik sorunlarını gidermiş gibi görünüyor.

Başka yerlerde, her zamanki gibi iş var, bu da Apple’ın cihazlarını seviyorsanız ve göründüğü kadar iyi performans gösteren bir MacBook Air’in peşinden koşuyorsanız iyi bir haber. Ancak, Apple’ın dizüstü bilgisayarları daha önce sizi soğuk bıraktıysa, burada fikrinizi değiştirecek çok fazla şey yoktur.

Macbook Air 2020 fiyat

 

Macbook Air (2020) İnceleme

MacBook Air’in 2020 modeliyle (en azından dışarıdan, en azından) radikal bir yeniden tasarımı yoktur, ancak birçok kişi Apple’ın bu kadar başarılı bir tasarıma sahip olmasına gerek olmadığını iddia edecektir.

Bu nedenle, MacBook Air, adından da anlaşılacağı gibi, 11,47 x 8,36 x 0,63 inç (30,41 x 21,24 x 1,61 cm) boyutlarında etkileyici derecede ince ve hafif kalıyor. Bu 2019 modelinden biraz daha kalın bir yapı ve bu yılki MacBook Air 2020 de 2,8 pound (1,29kg) ağırlığında (2019 modelinin 2,75 pound (1,25kg) ağırlığına kıyasla) biraz daha ağır.

Modern MacBook’larda olduğu gibi, MacBook Air (2020) çok fazla bağlantı noktası ile gelmez, bu nedenle sadece iki Thunderbolt 3 (USB-C) bağlantı noktası ve bir ses jakı ile sıkışıp kalırsınız. Thunderbolt 3 bağlantı noktaları en az çok yönlüdür ve 40Gb / s’ye kadar aktarım hızları sunar ve 6K’ya kadar videoyu uyumlu bir monitöre aktarmanıza olanak tanır ve şarj için de kullanılabilir.

Bu nedenle, MacBook Air’in bataryasını artırmak için özel bir şarj cihazına ihtiyacınız yok, bu da güzel, ancak şarj etmeniz gerektiğinde bu Thunderbolt 3 bağlantı noktalarından birini kaybettiğiniz anlamına geliyor.

Macbook Air 2020 Özellikleri

MacBook Air’i Apple’ın en hafif dizüstü bilgisayarından beklediğiniz şey – şaşırtıcı, şaşırtıcı derecede hafif. LG Gram veya Acer Swift 7’nin ultra hafif tasarımlarıyla eşleşmese de , yanınızda taşımak ve bir çantaya takmak hala kolaydır ve yıllarca MacBook’ları süsleyen aynı premium fırçalanmış cilaya sahip olmaya devam eder. , Uzay Grisi, Altın veya Gümüş renkleri ile.

MacBook Air 2020’nin dışında pek bir şey farklı olmasa da, en büyük (ve en hoş geldiniz) değişiklik, açılır açılmaz bulunur; Apple nihayet klavyeyi, MacBooks’un eski kelebek klavye tasarımında çektiği güvenilirlik sorunlarından kaçınmayı amaçlayan yeniden tasarlanmış bir makas mekanizması kullanan yeni bir tasarımla değiştirdi.

Bu yeni klavye, yazarken duyarlı bir his için 1 mm tuş hareketi sağlar ve ok tuşları artık ters çevrilmiş bir ‘T’ şeklindedir ve bu da onları daha sezgisel hale getirir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Macbook Air Batarya Değişimi

Ayrıca macOS’ta biyometrik giriş ve Apple Pay ile çevrimiçi ödeme için bir Touch ID parmak izi tarayıcısı da var. Bu özelliğe sahip diğer MacBook’larda olduğu gibi, kurulumu kolay bulduk (MacBook Air’i ilk başlattığınızda sürecin bir parçası) ve parmak izlerimizi tespit etmek hızlı ve güvenilirdi.

Klavye sağlam ve kullanımı kolay hissettirirken – özellikle önemli boşluklar sağ düğmeye dokunmayı basit bir deneyim haline getiriyor ve MacBook kullanıcısı olmayanların bile hızlı bir şekilde adapte olacağı bir şey – seyahat hala daha derin bir dokunuş gibi hissediyor.

Macbook Air (2020) Yenilikler

TrueTone sahip olmak güzel bir özellik ve yıllardır iPhone ve iPad’lerde gerçek bir fark yaratan bir özellik. Siz kapatana kadar asla fark etmeyeceğiniz özelliklerden biri, ancak ekranı kullanmak için biraz daha sıcak hale getiriyor.

Macbook Air 2020 tasarım

TrueTone’u beğenip beğenmediğiniz, yine büyük ölçüde kişisel tercihlerinize bağlı olacaktır. TrueTone’un ekranı lezzetlerimiz için biraz fazla sıcak hale getirdiği ve beyazlara sarımsı bir renk verdiği için ayarın kapatılmasını tercih ettik.

MacBook Air’i renk doğruluğunun hayati derecede önemli olduğu işlerde kullanmak istiyorsanız (fotoğraf düzenleme gibi), kesinlikle TrueTone’u kapatmak isteyeceksiniz.

Bu arada, MacBook Air’de film izlemek hiçbir zaman makineye sahip olmanın birincil nedeni olmayacak, ancak Apple ve rakiplerinden gelen daha yüksek güçlü makinelerin renk çoğaltma pop’larından yoksun, sessiz bir dokunuş arıyorlar.

Burada HDR desteğini görmek güzel olurdu, ancak fiyat için (yeni bir MacBook için lezzetli tarafta) neden eklenmediğini anlayabiliriz.

Yeni MacBook Air’in her satın alımında bir yıllık ücretsiz Apple TV + aboneliği elde edersiniz ve orada çok sayıda HDR / 4K içeriği vardır, bu yüzden desteklenenleri görmek güzel olurdu.

Bu büyük ölçüde öznel bir görüştür, ancak biraz daha fazla sıçrama memnuniyetle karşılanmış olabilir.

Macbook Air 2020 Alınır mı?

Yine de, MacBook Air’in yeni klavyesi ile yaşlanan bir MacBook Pro’daki eski klavye arasında geçiş yapmak fark yaratıyor: MacBook Air’e yazmayı tercih ediyoruz. Yeni klavye tasarımı da geçmiş MacBook’ların güvenilirlik sorunlarını çözdüyse – ve şimdiye kadar, MacBook Pro 16 inç 2019’un sonlarında piyasaya sürüldüğünden beri önemli sorunların bildirilmediğine benziyor. ve neredeyse MacBook Air’in yeni klavyesinin tam bir başarı olduğunu söyleyebiliriz.

Neredeyse . Yine de mükemmel değil. Klavye, daha büyük bir MacBook Pro’da bulabileceğinizden biraz daha sıkışık ve yeniden yapılandırılmış ok tuşları, doğru olanı vurduğunuzdan emin olmak için hala bir an düşünülmesini gerektiriyor, ancak bu, zaman içinde alışacağınız bir şey.

Ekran açısından, geçen yılın modelinden bu yana hiçbir şey değişmedi. LED arka aydınlatmalı 13.3 inç ekran, IPS teknolojisi ve 2.560 x 1.600 doğal çözünürlük ile birlikte geliyor. Bu, keskin görüntü kalitesi için inç başına 227 piksel piksel yoğunluğuyla sonuçlanır.

Geçen yılki modelde olduğu gibi MacBook Air 2020’nin ekranı da, ortam ışığına göre ekranda gösterilen renk sıcaklığını otomatik olarak ayarlayan True Tone teknolojisine sahiptir.

Macbook Air 2020 Pil Ömrü

Apple, MacBook Air’in (2020) 11 saatlik pil ömrüne sahip olduğunu iddia ediyor, ancak günlük kullanım ve karşılaştırma testlerimizde, bunun biraz altında yönetildiğini gördük.

Pil bitene kadar 1080p video oynattığımız pil ömrü testimizle MacBook Air (2020) sadece 8 saat utangaç olmayı başardı. Ayrıca MacBook Air’i kullanırken, Apple’ın kendi uygulamalarını ve daha fazla pil tüketen diğer uygulamaları bir arada kullanarak, bu yılki modelin yaklaşık 7 saat sürdüğünü gördük. Bu kesinlikle bir iş / okul gününün tamamının süreceği anlamına gelir ve uzun uçuşlar sırasında video oynatmaktan mutluluk duyabilirsiniz, ancak kullandığınız uygulamaların türünü ve sayısını gerçekten azaltmadığınız ve ekran parlaklığını azaltmadığınız sürece, söz verilen 11 saat vurmak olmaz.

Beklemede olduğu gibi, bazı iyi haberler var, enerji etkisi oldukça azdır – bir gecede pil ömründe neredeyse hiç düşüş görmedik, ancak bunun hala yeni bir MacBook Air olduğunu ve bu nedenle en yüksek performansta çalışacağını hatırlamaya değer.

Bu, Windows 10 dizüstü bilgisayarlara kıyasla MacBooks ile ilgili en iyi şeylerden biridir – onları günlerce beklemeye alabilirsiniz ve pil ömrü nispeten değişmeyecektir. Bu arada, birçok Windows dizüstü bilgisayar kullanılmadığında bile pil ömrünü bir şekilde azaltacaktır.