Lenovo Smart Tab M8 İncelemesi

Çocukken ailemizin bize aldığı hediye oyuncakları elde etmeden önce hissettiğimiz heyecanı hatırlıyor musunuz? Reklamlar her zaman satın almanız için size ürünü süsler ve sizde onu almak için can atarsınız. Ancak oyuncağı elde ettiğinizde oynamaya başladığınızda aslında içinin boş olduğunu anlarsınız.

Lenovo Smart Tab M8’i kullanmak da böyle hissettirdi. Elbette, yeni bir cihazla oynamanın beceriksizliği vardı. Çok güzel bir pakette geldi. Şık, alüminyum ve cam tasarım, birlikte verilen şarj yuvası, renkli ekran. Ve sadece 900₺ karşılığında. Ne yazık ki, mucizenin bittiği yer burası. Yavaş performans ve düşük ses kalitesi, bu ekonomik tablet için biraz fazla gibi mi?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: iPad ekranı kırıldı, iPad ön cam çatladı

Lenovo Smart Tab M8 Fiyatı

Lenovo Smart Tab M8 (32 GB) eBay İtalya’da 243,90 Euro.

Smart Tab M8’in temel modeli için, 89 $ karşılığında 2 GHz MediaTek A22 işlemci, 2 GB RAM ve 16 GB depolama alanı elde edersiniz. Cihazın temel yazılımının halihazırda 6,1 GB depolama alanı kapladığını düşünürsek, yalnızca 10 ABD doları daha ödeyerek 32 GB depolama alanına yükseltmeye değer olabilir. Bu seçeneklerin hiçbiri depolama açısından gerçekten fazla bir şey sunmasa da, onu 1 TB’a kadar genişletmek için bir microSD kart yuvası var.

Lenovo Smart Tab M8 Tasarımı

Kutudan çıkar çıkmaz alınan Smart Tab M8, mükemmellik vaatleri fısıldıyor. Tamamen cam ön ve Arduvaz Grisi alüminyum arka kısım, kesinlikle ucuz görünmeyen veya hissettirmeyen inanılmaz derecede çekici bir cihaz oluşturur. Siyah çerçeveler yanlarda hoş ve ince, üst çerçeve ise öne bakan selfie kamerası için yer açmak için biraz daha kalın. Ayrıca arkada otomatik odaklamalı bir kamera var ve neyse ki, çok fazla dışarı çıkmıyor, bu yüzden lensi çizme endişesi yok.

Seçenek listesinin sağ kenarında bir kilit / güç düğmesi, bir ses düğmesi ve 2 mikrofon deliği bulunur. Hem üst hem de alt kenarlarda hoparlör ızgaraları vardır. Sol tarafta, şarj yuvasına bağlamak için pogo pimleri var.

7,8 x 4,8 x 0,3 inç ölçülerindeki bu yazı tahtası inanılmaz derecede seyahat dostudur. Bunlara erişebilecek kadar şanslıysanız, çoğu çantaya ve hatta bazı derin ceplere sığar. Ve 0,7 pound’da, günlük olarak taşıdıklarınıza ilaveyi zar zor fark edersiniz. Karşılaştırıldığında Amazon Fire HD 8 , 7.6 x 4.5 x 0.4 inç ve 0.6 pound, Akıllı Tab M8 ince, ama sadece biraz daha dayanıklı hisseder.

lenovo smart tab m8 elde

Lenovo Smart Tab M8 Donanımı

Bu cihazda üç bağlantı noktası vardır. Şarj etmek için microUSB alt tarafta bulunurken, üstte bir ses girişi bulunur. Bu cihazdaki tek eğlenceli eklenti, slate’in sol kenarında bulunan microSD kart yuvasıdır. İhtiyacınız olan tek şey tepsiyi çıkarmak için bir iğne ve bu ekstra depolama alanına doğru ilerliyorsunuz.

Lenovo Smart Tab M8 Ekranı

Smart Tab M8’i kullandıktan sonra güzel bir HD ekranla ilgili ilk beklentilerim tam olarak karşılanmadı. 8 inç, 1280 x 800 ekran kesinlikle HD iken, renk ve parlaklık biraz arzulanan bir şey bıraktı. Yeni Netflix dizisi The Haunting of Bly Manor’un fragmanını izlerken, gün ışığında arazinin yeşilleri kesinlikle parlak ve canlı görünüyordu, ancak diğer cihazlarımda oynatılan videoya kıyasla tüm kırmızılar ve maviler biraz görünüyordu donuk.

Ve yeterince doğru, testlerimiz Smart Tab M8’in sRGB renk gamının yalnızca% 81’ini kapsadığını gösterdi. Amazon Fire HD 8 ile% 80 oranında eşit, ancak% 99 arduvaz ortalamasının altında puan alıyor. 

Smart Tab M8 sadece ortalama 344 nit parlaklığa sahipti; bu, ekranın ne kadar parlama yakaladığını düşünürsek, sık sık kendi yansımama baktığım anlamına geliyordu. 444 nit’te Fire HD 8, hem Smart Tab M8 hem de 413 nit’ten daha parlak.

Lenovo Smart Tab M8 Ses ve Hoparlör

Lenovo’nun iddiasına göre bu cihazın çekiciliğinden biri eğlence için harika olmasıdır. Ve çift Dolby Atmos ayarlı hoparlörlerle, evi temizlerken müzik dinlemenin hoş bir deneyim olacağını umabilirsiniz. Ve yine, sanırım korkunç değildi . Ancak, duyulabilir bas görünmüyorsa ve her şey “keskin” in sonunda ayarlanmış gibi görünen enstrümanlarda çalınıyormuş gibi duyulduğunda müziği takdir etmek gerçekten zor.

Ses dengesi ayarlarını değiştirmenize izin veren bir Dolby Atmos uygulaması var. Ancak dengeyi değiştirseniz bile, müziğin sesi dolgun ve dolgun olmalıdır. Ancak, Wicked film müziğinden “No Good Deed” şarkısını dinlediğimde şarkının içi boş geldi. Tabletin hoparlörleri o güzel, zengin bas tonlarını kavrayamıyor.

lenovo smart tab m8 masada

Lenovo Smart Tab M8 Performansı

2 GHz MediaTek A22 işlemci ve sadece 2GB RAM ile donatılmış olan Lenovo Smart Tab M8’den mükemmel bir performans beklemiyordum. Ancak bunun cihazla ilgili en hayal kırıklığı yaratan şey olmasını da beklemiyordum. Bu cihazı incelerken, uygulamaların ne sıklıkla çöktüğünün sayısını kaybettim. En önemlisi, uygulama çökmeden Netflix’e giriş bile yapamadım. Uygulamayı kaldırmadan cihazı yeniden başlatmaya kadar her şeyi denedim ve basitçe işbirliği yapmayı reddettim.

Buna Pandora’nın müzik dinlerken kaç kez çöktüğünü ve herhangi bir uygulamayı yeniden açmanın ne kadar yavaş olduğunu ekleyin ve neredeyse bu cihazdan vazgeçtim. Sadece Smart Tab M8’in çoklu görev için kesinlikle ideal olmadığı sonucuna varabilirim – bölünmüş ekran dahil olsa bile.

Testlerde de pek sıcak olmadı. Genel performansı ölçen Geekbench 5.0’a göre Smart Tab M8, Amazon Fire 8’in 2.437 ve 2.487 tablet ortalamasına kıyasla 552 puan aldı. Bu, en azından üretkenliğe uygun bir tablet değil, ancak, Aramızda denediğimde ve başarısız olduğum için, sahtekar olma şüphesinden kaçınmak için sorunsuzca çalışabildim.

Lenovo Smart Tab M8 Pil Ömrü

Smart Tab M8 ile ilgili olarak övgüler söyleyeceğim bir şey varsa, o da bataryadır. Tablet, 150 nit ile Wi-Fi üzerinden 14 saat kesintisiz web taraması yaptı. Bu, Amazon Fire HD 8’in 13:49 saatinden biraz daha iyi ve tablet ortalamasından (12:19) tam bir saat 15 dakika daha fazla. Seyahat etmek veya gece geç saatlerde aşırı eğlenceyi izlemek için harika bir seçenek.

Lenovo Smart Tab M8 Kamerası

Smart Tab M8’deki her iki web kamerası da düşük kaliteli fotoğraflar sunuyor. Arkaya bakan kamera 5 megapiksel olduğunda, ön kamera ise 2 megapiksel olduğunda beklenebilir. Arkaya bakan kamera ile çektiğim fotoğraflar standarttı. Aslında herhangi bir fotoğraf albümüne koyacağınız bir şey değil, bu cihazı dönüştürme seçeneğiniz olan dijital fotoğraf albümü bile uygun olacaktır.

Ön kameraya gelince… peki, geçmişten bir patlama gibi hissettiğini söyleyelim. 2 megapiksel kameralarla yapılan ilk telefonlar 2004 yılında çıktı ve kalitesi o zamanlar iyiydi. Şimdi, görüntüler bulanık, düşük çözünürlüklü ve tamamen soluk. Onunla birkaç özçekim çektim ve daha parlak ortamlarda bile cildim gri görünüyordu ve bitkilerim renksizdi.

Google Asistan ile ilgili en harika şey, kamerayı öğelerin fotoğraflarını çekmek için kullanmanıza ve internette benzer resimler aramanıza izin veren Google Lens. Ayrıca, daktilo edilmiş veya el yazısıyla yazılmış metinleri tanır ve yüksek sesle okuyabilir. Her zaman doğru değil, ama kesinlikle harika.

 

 

Privacy Preference Center