En iyi televizyonlar (2020)

Şu anda satın almak için en iyi TV’yi arıyorsanız, muhtemelen uzun zamandır televizyon almıyorsunuzdur. Bu, mevcut tüm akıllı TV jargonunda yeni olabileceğiniz anlamına gelir: Ultra HD, akıllı LED, 4K , 8K , OLED , QLED , HDR , 120Hz ve HDMI 2.1 . Ben inceledim TV’ler için yaklaşık 20 yıldır zamanından beri, plazma ve arka projeksiyon , bu yüzden basit tutmak biliyorum. Odak noktam, ister birinci sınıf bir OLED TV ister biraz daha az gösterişli bir şey arıyor olun, paranın karşılığını en iyi görüntü kalitesini bulmaktır.

Aşağıdaki liste test laboratuarında incelediğim en iyi TV’leri temsil ediyor; burada akıllı TV özelliklerini ve izleme deneyimini yan yana karşılaştırarak hangilerinin en çok satın almaya değer olduğunu görüyorum. Kontrast oranı, yerel karartma, görüntüleme açısı ve tekdüzelik, oyun giriş gecikmesi ve yenileme hızı gibi şeylerin yanı sıra televizyonun Netflix, Hulu ve Disney Plus gibi yayın hizmetlerini ne kadar iyi desteklediğine bakıyorum. Akılda tutulması gereken aşağıdaki notlarla birlikte tavsiyelerim burada.

  • Aksi belirtilmedikçe, göreceğiniz tüm fiyatlar 65 inç modeller içindir.
  • Belirli bir ekran boyutu mu arıyorsunuz? Şunlara bakın: 32 inç televizyonlar , 43 inç televizyonlar , 55 inç televizyonlar ,  65 inç televizyonlar  ve 75 inç televizyonlar .
  • 2020 garip bir yıl oldu ve birçok yeni TV geç gönderiliyor. Bu listedeki TV’lerden birkaçı hala 2019 modelidir ancak   yakında daha fazla 2020 TV’yi incelemeyi umuyorum.
  • Öte yandan,  TV’ler genellikle olgun bir teknoloji olduğundan, yeni modeller 2019 sürümlerine göre büyük yükseltmeleri içermeyebilir. Çoğu alıcı, özellikle genel olarak daha ucuz oldukları için 2019 TV’den hala çok memnun kalacak.

LG OLEDCXP Serisi TV

LG OLEDCXP Serisi Televizyon

LC OLEDXCP Serisi televizyon modeli testlerimde LG CX 2019 B9’u zar zor geçerek şimdiye kadar incelediğim en iyi TV. Dev boyutlara sahip 48 içn üst düzey oyun özellikleri ve Xbox Series X veya Playstation 5 ile mükemmel bir şekilde uyum sağlıyor.

Boyutlar: 48-, 55-, 65-, 77-inç.

Sony XBR-X900H Serisi TV

Gerçek 4K / 120Hz ile en iyi değer

Sony XBR-X900H televizyon

TCL 6 Serisi ile aynı genel görüntü kalitesi ve o kadar da pahalı olmayan bir fiyat ile X900H’nin bağlantı paketi aslında TCL’den daha iyi . Tam 4K / 120Hz HDMI giriş özelliğine sahip en uygun fiyatlı TV.

1080p giriş gecikmesi: 16 ms

4K HDR giriş gecikmesi: 15 ms

Boyutlar: 55-, 65-, 75-, 85-inç.

Samsung Q950TS 8K QLED

Samsung Q950TS 8K QLED

Her açıdan pahalı olan Samsung Q950TS 8K QLED, aslında olağanüstü görüntü renkleri, aydınlık ve detaylı görüntü gibi bir çok detaylarla gözümüze çarpıyor. Samsung Q950TS, markanın 8K TV’lerinin amiral gemisi. Alışverişte muhakkak iki farklı düşük sistemli 8K QLED ve birkaç 4K QLED alternatifi de olacaktır ancak bu TV ile Samsung aklınızı başınızdan almayı hedefliyor.