Xiaomi Mi Box S 4K Android TV Box – Detaylı İnceleme

Bu yazımızda sizlere Xiaomi Mi Box S 4K’dan bahsedeceğim ancak buna geçmeden önce Anroid tv box hakkında biraz bilgi vermek istiyorum. Android Tv Box smart (akıllı) özelliği bulunmayan televizyonlarınıza smart özelliği kazandıran nadide cihazlardan birisi Xiaomi Mi Box S 4K’dır. Ancak sadece Xiaomi markasının değil bir çok markanın Android Tv Box bulunmaktadır. Bugün biz sizlere Xiaomi Mi Box S 4K incelemesini yapacağız ancak bir sonra ki yazımızda ise diğer kaliteli tv box’lara değineceğiz.

Xiaomi Mi Box S 4K Android TV Box Özellikleri

 • Çözünürlük: 60 Fps 4K
 • İşlemci: Quad-core Cortex-A53 2.0GHz
 • İşlemci:  Mali 450 750MHz
 • Ram: 2 GB DDR3
 • Hafıza: 8 GB eMMC
 • İşletim Sistemi: Android TV 6.0
 • Bağlantı Türleri: Wifi, Bluetooth 4.0, Hdmi, Usb, 3mm jack girişi

Yukarıda vermiş olduğum özellikler TV Box’lar arasında hatrı sayılır özelliklerdir. Xiaomi Mi Box S 4K kullanıcı deneyimlerine bakıldığında oldukça olumlu yorumlar aldığı ve beğenildiği görülüyor peki bu tv box kimler satın almalı ?

Bu konu oldukça kapsamlı öncelikle TV Box’ı ne için kullanacağınıza bağlı bazıları film izlemek gibi işlemleri için kullanırken kimisi ise oyun oynamak için kullanabiliyor. Eğer aşağıda vereceğim sebepler için kullanmak istiyorsanız  Xiaomi Mi Box S 4K tam size göre!

 1. Smart özelliği olan bir televizyona sahip olmak
 2. Netflix, Puhu, TV+, BkuTV gibi platformların yayınlarını FULL HD izlemek için.
 3. Youtube, Twitch gibi uygulamalarda takılmak için.

Yukarıda belirttiğim sebepler ile alacaksanız bu cihaz tam size göre olacaktır. Ancak farklı amaçlar için kullanmak istiyorsanız o zaman farklı bir arayış içerisine girmeniz gerekecek.

Genel olarak Xiaomi Mi Box S 4K ile ilgili özellikleri yazdık ve kimler tarafından alınması gerektiğine değindik.  Şimdi kişisel deneyimlerim ve kullanım sonrasında yaşadıklarımdan bahsedeceğim. Çin merkezli bir marka olan Xiaomi Mi Box S 4K size konforu tam anlamıyla yaşatıyor. Mi Box oldukça başarılı bir ürün olmuş ancak tasarım açısında Apple TV oldukça fazla benziyor. Peki Mi Box kutu içeriğinde neler var?

Xiaomi Mi Box S 4K Kutu İçeriği

 • Mi Tv Box cihazı
 • Kontrol kumandası
 • HDMI Kablosu
 • Güç adaptörü
mi-box-kutu-icerigi-inceleme
mi-box-kutu-icerigi-inceleme

Kutu içeriğine gelecek olursak ürün oldukça kaliteli her yanı buram buram kalite kokuyor gerek HDMI kablosu olsun gerek güç adaptörü olsun gerekse kontrol kumandası… Kutu içeriğinden kontrol kumandası için pil çıkmıyor, eğer cihazı almayı düşünüyorsanız kaliteli bir pil kullanmanızı tavsiye ederim.

Xiaomi Mi Box S 4K Artı ve Eksi Özellikleri

Artı özellikleri :

+ Kumandasında sesli komut özelliği mevcut.

+ Netflix FHD ve UHD olarak destekliyor.

+ Akıcı bir menüye sahip.

+ Türkçe dil desteği mevcut.

Eksi Özellikleri :

– Ses sistemi bağlamak mümkün değil, ses sitemi bağlamak istiyorsanız bluetooth destekli ses sistemine sahip olmalısınız.

– Büyük oyunlar için ideal değil.

– Saklama alanı yeterli gelmeyebilir. (8 GB)

– Ethernet Girişi yok. (Ugreen burada ki ürünü ile bu sorunu çözebilirsiniz.)

Xiaomi-mi-box-s-4k-android-tv
Xiaomi-mi-box-s-4k-android-tv

Hangi Uygulamaları Kullanabilirim ?

Aslında yukarıda bir kaç uygulamadan bahsettim ancak yinede bazılarına özellikle değinerek açıklamak ve kullanabileceğiniz uygulamaları listelemek istiyorum.

Netflix : Netflix’in lisanslı cihazı olan Xiaomi Mi Tv netflix’i tam anlamıyla desteklemektedir. Bakacağınız başka tv boxlarda netflix uygulaması olmayabilir. Aynı zamanda Xiaomi Mi Box kontrol kumandasının üzerinde bulunan Netflix tuşu ile istediğiniz an uygulamaya erişim sağlayabilirsiniz.

Youtube: Youtube içeriklerini full hd olarak izleyebilirsiniz. Kumanda üzerinde bulunan sesli komut ile istediğiniz zaman içeriklere kolayca ulaşabilirsiniz.

Kodi: Kodi hakkında aslında detaylı bir yazı yazılması gerekir ancak kısaca burada da bilgi vermekte fayda var. Bu cihazda kodi kullanabilirsiniz ancak bir klavye ve mouse ihtiyaç duymanız muhtemel çünkü kodi kurulumunda tamamlamanız gereken adımlarda klavye ve mouse gerekli oluyor.

Diğer Uygulamalar : Apk sahip olduğunuz bir çok uygulamayı kullanma şansınız var ancak unutmayın ki bazı uygulamalar Tv Box ile uyumlu çalışmayacaktır.

 

Privacy Preference Center