Apple Watch 3 mü Huawei Watch GT 2 mi?

Neredeyse aynı fiyat aralığına sahip olan Apple Watch 3 ve Huawei Watch GT 2 arasında bir seçim yapabilmeniz için bir kıyaslama yapmak istedik.

3 yıldır piyasada yerini almış olan Apple Watch 3, sunmuş olduğu özellikler ve fiyatıyla birlikte halen fiyat performans konusunda iddialı bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Huawei Watch GT 2’de tasarımı ve pil ömrü ile birlikte kafaları karıştıran başarılı bir diğer seçenek olmayı başarmış durumda. Peki ikisi arasında kaldığımızda hangisini tercih etmeliyiz? Apple Watch 3 mü Huawei Watch GT 2 mi? Bu makalemizde buna cevap vereceğiz.

Huawei Watch GT 2 Özellikleri

Huawei Watch GT 2 en önemli özelliklerinden birisi stresi ölçebiliyor olması gerçekten oldukça ilginç ama stres ölçen bir saat ile karşı karşıyayız. Bunun yanı sıra 3D cam ve paslanmaz çelik ile birlikte şık ve sağlam bir akıllı saat olduğunu vurgulamamız gerekiyor. Huawei Watch GT 2’nin ekranı sürekli olarak açık bununla birlikte devamlı olarak nabızda ölçmesine rağmen sarjı ortalama 2 hafta dayanabiliyor.

Önceki modelinden daha geniş bir ekran ile gelen akıllı saatimizin boyutları 46mm ve 42mm olmak üzere iki farklı boyut ile geliyor. Ekran boyutu çözünürlük kalitesini de etkiliyor tabii ki 46mm’de 454×453 piksel çözünürlük bulunurken daha küçük ekran boyutuna sahip olan 42mm’lik versiyonda ise 390×390 piksel çözünürlük sunuyor.

46mm olan cihazda 32 MB ram bulunurken 42mm olan cihazda ise 16 MB ram bulunuyor.

İki cihazda da bluetooth kulaklık ile bağlanma özelliği mevcut, saatin üzerinde harici bir mikrofon ve hoparlör bulunurken akıllı saatten müzik dinlemekte mümkün hale geliyor. Huawei Watch GT 2’de herhangi bir SIM kart modülü bulunmuyor. 46mm’lik versiyonda 455 mAh batarya kullanılırken 42mm’lik modelde 215 mAh büyüklüğünde pil kullanılıyor.

Aynı zamanda cihazımız 50 metre derinliğe kadar su geçirmeme özelliğini taşıyor.

Huawei Watch GT 2
Huawei Watch GT 2

Apple Watch 3 Özellikleri

Apple Watch 3 eski tasarımını neredeyse korumaya devam etmiş ve 38mm ve 42mm kasa boyutları ile devam etmiş. Bunun yanı sıra eski nesil bir Apple Watch saatiniz varsa bunların kordonlarını da kullanabileceksiniz. Ürünün yeni rengi kırmızı bir yüzeye sahip.

Apple Watch 3’de değişen işlemci sayesinde bir çok özellik hız kazanıyor. Çift çekirdekli işlemci ile birlikte Siri’ye vereceğiniz komutları daha hızlı algılayacak ve işleme geçirecek. Bluetooth ve Wi-Fi içinse yeni W2 çipine yer verilmiş. Apple Watch 3 mobil veri bağlantısı için bütünleşik elektronik kullandığını vurguluyor.

Apple Watch 3 serisinde sunulan LTE desteği ve elektronik SIM desteği şuanda ülkemizde kullanılmıyor ancak bunun üzerinde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu çalışmalarını sürdürüyor.

Egzersizlerinizde yanınızda olan ve yerleşik GPS özelliğine sahip Apple Watch 3 aynı zamanda güncellenmiş antrenman uygulaması ile de dikkat çekiyor.

Apple Watch 3
Apple Watch 3

Hangisini Almalıyım?

İki cihazında detaylı bir karşılaştırmasını yaptık aslında ikisinin birbirinden farklı özellikleri ve farklı kullanım amaçları bulunuyor. Apple Watch 3 sporcular için oldukça avantajlı halde mesela. Buna karar vermek tamamen size kalıyor kullanacağınız alanı belirlemek ve ona uygun bir tercih yapmak gerekiyor. İki akıllı saatte oldukça kaliteli ve kullanışlı ancak bana soracak olursanız Huawei Watch GT 2’nin avantajlarının biraz daha fazla olduğunu görebiliriz. Tabi bu tamamen benim kişisel tercihim siz yinede size en uygun olacak saati seçin.