iPhone Servis Yok – Şebeke Aranıyor Çözümü

iPhone cihazlarının pek çoğunda görülebilen bir sorun olan iPhone servis yokşebeke aranıyor çözümü konulu içeriğimiz ile birlikte sorunlarınıza yardımcı olmaya çalışacağız. Telefonlarınızın birden şebekeden düşmesi, servis yok hatası alması aslında çok basit bir hata olabilmektedir. Eğer cihazınız birkaç dakikadır servis alamıyorsa yazılım kaynaklı arızadır. Ancak yazılım kaynaklı bir hata olması bu cihaza yazılım atılması gerektiğini göstermemektedir.

En Yakın iPhone Servisi
iPhone Servisi

Asla cihazlarınıza bu konuda yetkili iPhone teknik servisi dışında yazılım attırmayın. Ancak düşük ihtimal olsa da şebeke aranıyor hatası genellikle cihazın Ana kartında bulunan Baseband entegresinden kaynaklanabilmektedir. Bu sorunun çözümü kesinlikle yetkili iPhone teknik servisi ile iletişime geçmektir.

iPhone Servis

Eğer iPhone tamiri ile ilgili destek arıyorsanız: iPhone Servis tamir, onarım ve servis ihtiyaçlarınız için sayfamızda detayları görebilirsiniz.

iPhone Şebeke Aranıyor Hatası Nasıl Çözülür?

Şebeke aranıyor hatası ile karşılaşan iPhone kullanıcıları genellikle hızlı bir şekilde cihazlarına yazılım attırmaktadır. Ancak bu oldukça yanlış ve gereksiz bir davranış olacaktır. Eğer cihazınız şebeke arama sorununu sıklıkla gerçekleştiriyorsa bu sorun kesinlikle baseband entegresinden gerçekleşmektedir. Bu sorunun en net çözümü ise teknik servisimizden destek almaktır. Ancak cihazınızın bu sorununun yazılımsal olup olmadığını anlamanın basit bir yöntemi vardır.

iPhone Servis Yok – Şebeke Aranıyor Çözümü
iPhone Servis Yok – Şebeke Aranıyor Çözümü

Eğer cihazınızı yeniden başlattığınızda şebeke bulunuyor ise çok yüksek ihtimalle bütünleşmiş bağlantı kayması oluşmuştur. Sorunun en net çözümü ise sadece yetkili iPhone teknik servisi ile iletişime geçmek olacaktır. Bu sebeple gereksiz yere veri kaybı yaşamamak adına lütfen bizimle hızlı bir şekilde iletişime geçin. İstanbul dışında olsanız dahi size hizmet verebilmekteyiz, tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek olacaktır.

iPhone Servis Yok Hatası Nasıl Çözülür?

Bu tarz bir sorun ile karşılaştığınız zaman ilk yapacağınız işlem telefonunuzu yeniden başlatmak olmalıdır. Eğer telefonu yeniden başlatmanıza rağmen şebeke gelmiyorsa cihazınızı bir saat kadar kapalı tutun. Bir ihtimal baz istasyonundan veri akışı sağlanamıyor olabilir bu sebeple beklemeniz çok daha yararlı olacaktır. Eğer beklemenize rağmen servis hala gelmiyorsa sim kartınızı çıkarın ve telefonunuzun arama kısmına *#06# tuş kombinasyonunu yapıp arama tuşuna basın. Eğer burada IMEI kodunuz çıkmıyorsa sorununuz kesinlikle baseband entegresinden kaynaklanmıştır. Bu arızanın çözümü ise yetkili servisimizde sadece 2 saat kadar bir süre ile çözülmektedir.

iPhone WiFi sorunu çözümü

Servis yok mesajı mı alıyorsunuz? Cep telefonunuzun servisi yoksa, buna neden olabilecek birçok farklı faktör vardır. Sorunu çözmek için 14 olası nedenin bir listesini derledik. Bazıları belli olsa da, sizi şaşırtacak diğerleri var!

 1. Hesap durumunuzu kontrol edin
  Cep telefonunuzda neden hizmetinizin olmadığı teknik nedenlerle avlanmaya başlamadan önce, operatörünüzle hesap durumunuzu kontrol edin. Ödemeyi unutmuş veya ödemeniz gecikmiş olabilir veya bankadan ödemenizle ilgili bir sorun olabilir. Hesabınızın tamamen ödenmiş olduğundan emin olsanız bile, cep telefonu operatörlerinin bir müşterinin hesabını iptal etmesinin birçok nedeni vardır. Bunlar şüpheli dolandırıcılıktan yanlarındaki hataya kadar uzanır.
 2. Telefon ayarlarınızı kontrol edin
  Telefonunuzun ayarlarının rastgele değişmemesi gerektiği doğru olsa da, telefonunuza bir yazılım güncellemesi yapılmışsa olabilir. Telefonun ayarlarına bağlı olarak, birçok uygulama ve hatta işletim sistemi, yeni bir sürüm kullanıma sunulduğunda otomatik olarak güncellenir. İşletim sistemi güncellenmişse, yeni hatalar getirmiş olabilir veya ayarlar değiştirilmiş olabilir. Ayrıca, telefonun tekrar çalışması için indirilmesi gereken yeni bir işletim sistemi sürümü de olabilir. Yeni bir sürümün mevcut olup olmadığını kontrol etmek için telefonunuzu WiFi veya PC’ye bağlayabilirsiniz.
 3. Fabrika ayarlarına sıfırlayın
  Bir telefonu fabrika varsayılanlarına, özellikle de ağ ayarlarına sıfırlamak, genellikle servis sorununu çözer. Bunu yaptığınızda, WiFi ve diğer bağlantı şifrelerinin kaybolacağını ve bunları yeniden yapılandırmanız gerekeceğini unutmayın.
 4. Hücresel veri ayarları
  Ağ ayarlarının yanı sıra, tüm telefonlarda sorunlara neden olabilecek bir dizi hücresel veri ayarı bulunur. Bir veri ayarını değiştirmek ve sonra tekrar değiştirmek genellikle bir sorunu çözer. Bu aynı zamanda otomatik operatör seçimi ayarı için de geçerlidir.
 5. Sesli Dolaşım
  Operatörünüzün kablosuz ağ dolaşım ortağındaki bir aksaklık, operatörünüzle yaptıkları anlaşma uyarınca sizi ağlarına dahil ettiğinde buna neden olabilir. Bu tür sorunlar dünya çapında yaygındır. Kullanıcılar, sesli dolaşım ayarını kapatıp tekrar açmanın genellikle “servis yok” sorununu çözdüğünü bildirir.
 6. SIM kartı çıkarın
  SIM kartınızın, her ne nedenle olursa olsun, artık cep telefonunuza doğru bir bağlantısı olmayabilir. SIM kartı çıkarıp tekrar takmanız büyük olasılıkla bu sorunu çözecek ve servis sorununuzu çözecektir. Ayrıca, telefonunuzdaki SIM kartınızdaki metal yongasına bağlanan metalik terminallerle düzgün bağlantıyı önleyebilecek toz veya parçacıkları gidermek için tekrar takmadan önce SIM kart yuvasına üflemeye çalışabilirsiniz.
 7. Bükülmüş telefon
  Telefonunuzu düz bir yüzeye koyun ve bükülmüş olup olmadığını kontrol edin. Bu, cebinizde iken telefonda oturmaktan kaynaklanmış olabilir. Bu durumda, telefonu geri bükmek sorunu çözebilir. Çok kötü bükülürse, küçük metal plaka bağlantıları parçalara ayrılırsa onarılması veya ana kartın değiştirilmesi gerekebilir. Yine de çoğu durumda, telefonu geri bükmek sorunu çözer, çünkü bağlantılar tekrar yerine oturur ve her şeyi eskisi gibi birbirine bağlar.
 8. Sıvı teması
  Cep telefonları, diğer elektronik cihazlar gibi, sudan hoşlanmazlar. Telefonunuz ıslanırsa, hala çalışıyor gibi görünebilir, ancak su operatörünüze bağlanmaktan sorumlu bileşenlere zarar verebilir. Ne yazık ki, su hasarlı cep telefonları kolayca tamir edilemez ve genellikle değiştirilmesi gerekir (veya devre kartını veya aşırı nem nedeniyle hasar görmüş veya aşınmış olabilecek diğer parçaları değiştirerek onarılması gerekir).
 9. Yedekleme ve geri yükleme
  Yazılım virüslerden, telefonun çok ısınmasından veya aşırı pil boşalmasından dolayı bozulabilir. Telefonunuzu yedeklemek ve geri yüklemek, servis sorununu gidermeye çalışmak için bir seçenek olsa da, çok tehlikelidir. Geri yükleme, telefondaki her şeyi siler ve başarılı olmazsa telefon işe yaramaz. Teoride, verilerinizi yedeklemeniz ve yeni bir telefona geri yüklenebilmenize rağmen, saygın bir cep telefonu mağazasında bir profesyonelden yardım istemediğiniz sürece bu adımı uygulayarak her şeyi kaybedebileceğinizi unutmayın. servis sağlayıcıların kullandığı bir cep telefonu yetkili onarım merkezi.
 10. Operatör etkinleştirme kodu
  Operatörler bazen servis sorununu çözmek için kullanılabilecek özel aktivasyon kodlarına sahiptir. Akıllı telefonunuzda durumun bu olup olmadığını görmek için cep telefonu servis operatörünüzle iletişime geçmeye değer.
 11. Yazılım hataları
  Bazen, telefonun ve işletim sisteminin belirli bir sürümünde, servis sorununa neden olmayan belirli hatalar olabilir. Örneğin, iPhone 5S ile uçak modu iki kez açıldıktan ve kapatıldıktan sonra “servis yok” gösterilirdi. Telefon sinyal vermese de, telefon görüşmesi yapmaya çalışmak sorunu çözecek ve sinyal çubukları sinyal olduğunu gösterecektir.
 12. Telefon kılıfı
  Yakın zamanda cep telefonunuz için yeni bir kapak veya kılıf satın aldıysanız ve bundan sonra sinyal sorunu yaşanmadıysa, kasayı çıkarmayı deneyin. Bazı kullanıcılar soruna yeni bir vakanın neden olduğunu bildiriyor. Bunu gerçekleştirmek zor olabilir, çünkü sinyal alımının cep telefonu kılıfını satın aldıktan sonra sadece “biraz” azalması durumunda günler, haftalar, aylar hatta yıllar alabilir. Bununla birlikte, çok zayıf sinyal alanlarında, bu küçük fark bir arama yapıp yapamayacağınızı veya alamayacağınızı belirtebilir. Her ikisi de aynı servis taşıyıcısından aynı marka ve model telefonlara sahip olmasına rağmen, eşin telefon sinyalinin zayıf olduğu ve kocasının telefon sinyalinin güçlü olduğu bir çağrı aldık. Örtüsü vardı, kocası yoktu. Çıkardıktan sonra, güç her iki akıllı telefonda da eşitti.
 13. Onarım için telefonunuzu gönderin
  Yukarıdaki tüm adımları denediyseniz ve hala sorunu sıralamayı başaramadıysanız, sorunu tespit edip onaramayacaklarını görmek için telefonunuzu profesyonel bir onarım merkezine götürmenin zamanı gelmiş olabilir.
 14. Bölgenizde sinyal yok veya zayıf sinyal olabilir
  Yakınlarda cep telefonu kulesi bulunmayan uzak bir bölgedeyseniz, servis mesajı alamayabilirsiniz. Bu durumda, telefonla ilgili yanlış bir şey yoktur, ancak çalışmak için yeterince güçlü bir sinyal yoksa çalışmaz. Aynı şey, cep telefonu sinyalinin engellenebileceği binalardaki belirli noktalarda da olabilir.

Bu sorunu yaşıyorsanız, bir güçlendirici yükseltmek için en azından bir sinyal olduğu sürece, bir telefon güçlendirici satın almak muhtemelen sorunu çözecektir. Hücresel sinyal güçlendiriciler, araç, küçük evler veya ofisler ve büyük bina da dahil olmak üzere birçok farklı uygulama için kullanılabilir, ancak hepsinin başlamak için biraz sinyale ihtiyacı vardır.

 

Privacy Preference Center