iPhone 4013 Hatası Çözümü (2020)

iPhone’unuzu geri yüklerken veya işletim sistemini güncellediğinizde görmek isteyeceğiniz son şey, cihazın geri yüklenemeyeceğini bildiren 4013 hatasıdır. Bu durum çoğu zaman, telefonunuzun tamire gideceğinin habercisidir. Yine de kullanıcılar bu hatayı yazılımsal ya da donanımsal 4013 hatasını düzeltmenin yollarını bulmaya çalışıyor. iPhone 4013 hatası çözümü, nedeni ve onarabileceğiniz yedi yolu öğrenmek için okumaya devam edin.

iPhone Dokunmatik Sorunu Çözümü

Not: Bu makaledeki bilgiler, iOS işletim sisteminin son sürümüne sahip tüm iPhone, iPad ve iPod touch modelleri için geçerlidir.

Önemli: 4013 hatası haricinde başka hatalar mı alıyorsunuz? -3, 53, 3194 ve 3259 düzeltmeyle ilgili makalelerimiz de var.

iPhone 4013 Hatasının Nedenleri

4013 Hatası yayın olarak iPhone 4013 hatası olarak adlandırılır, ancak bu teknik olarak doğru değildir. Bu hata iPhone, iPad veya iPod touch’da görülebilir.

Hata, iOS güncellenirken veya cihazı geri yüklerken, cihazda bir sorun olduğunda ortaya çıkar. Burası önemli çünkü çoğu kişi 4013 hatasını, güncelleme veya geri yüklemeye bağlar ancak sorunun temelinde cihazda mevcut bir sorun olduğu için bu hatayla karşılaşılır.

iTunes’dan aşağıdaki gibi bir mesaj alabilirsiniz:

iPhone [cihaz adı] geri yüklenemedi. Bilinmeyen bir hata oluştu. (4013)

Ayrıca 9, 4005 ve 4014 hatalarını da görebilirsiniz. Dört hatanın tümü birbiriyle yakından ilişkilidir, bu nedenle makalemiz, tüm bunları düzeltmek için kullanılabilir.

iPhone 4013 Hatası Çözümü Nasıl Onarılır

Bu hatanın üzerinde çalışmak için profesyonel bir teknisyenden yardım almalısınız. Servisimizde alanında uzman teknisyenlerimiz size yardımcı olabilir.

Onarıma getirmeden önce deneyeceğiniz çok şey var. 4013 hatasını düzeltmek için aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın.

 1. iTunes’un en son sürümünü yükleyin.
  iPhone 4013 en yaygın nedeni yazılımdır. iTunes hem geri yüklemek hem de güncellemek için gerekli olduğundan iTunes’un en son sürümüne sahip olmalısınız. iTunes sürümünüz güncel olmadığı için bu hatayla karşılaşıyor olabilirsiniz. Basit ve ücretsiz bir yazılım güncellemesi sorunu çözebilir. iTunes’u güncelleyin ve tekrar deneyin.
 2. iPhone veya iPad’inizi yeniden başlatmaya zorlayın.
  Bir iOS cihazında görünüşte zor olan bir sorun, yeniden başlatmakla çözülebilir. Bazen sorun, yeniden başlatmanın gidereceği geçici bir yazılım hatasıdır.
 3. iPhone’unuzu veya iPad’inizi iTunes’a bağlayın ve güncelleyin.
  İlk iki adımdan sonra hata giderilmediyse, cihazı bir USB Lightning kablosu kullanarak bilgisayara bağlayın. Bunu yaptığınızda iTunes, cihazınızı güncellemek mi yoksa geri yüklemek mi istediğinizi soracaktır. Güncelle’yi seçin.
 4. Mac veya PC’deki güncellemeleri kontrol edin.
  iTunes’un eski bir sürümü 4013 hatasına neden olmuş olabilir, Mac veya PC’ye yüklemeniz gereken yazılım güncellemeleri olabilir. Kullanılabilir işletim sistemi güncellemelerini kontrol edin, bu güncellemeleri yükleyin ve tekrar deneyin.
 5. Farklı bir USB Lightning kablosu deneyin.
  iPhone 4013 hatası bir donanım sorunundan kaynaklanıyor olabilir. iOS aygıtının iTunes ile bağlantısının kesilmesi ya da iTunes’un aygıtla doğru iletişim kuramaması durumunda, aygıtı bilgisayara bağlayan kablo arızalı olabilir. Kabloyu, çalıştığını bildiğiniz başka bir kabloyla değiştirin ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın.
 6. Farklı bir bilgisayar kullanarak geri yükleyin.
  Sorun USB kablosu değilse, USB bağlantı noktası veya bilgisayarla ilgili ayrı bir donanım sorunu olabilir. Bunun gibi sorunlar olduğunda başka bir bilgisayarda aynı adımları denemek iyi bir fikirdir.
 7. Servisimizle iletişim kurun.
  Şimdiye kadar denediğiniz hiçbir şey işe yaramadıysa, bizimle iletişime geçin.

Önemli: iPhone 4013 hatasını düzelttiğini iddia eden yazılım satan web sitelerine dikkat edin. Bu hizmetlerden bazıları size yardımcı olabilirken, bazıları sizi yanlış yönlendirebilir.

iPhone 4013 Hatası Tamiri Videosu

Privacy Preference Center