iPhone hard reset (format) nasıl atılır?

iPhone hard reset donmuş, kilitlenmiş cihazları kurtarmak için gerekli olan bir yoldur. iPhone 7 modelinin öncesi ve sonrasında sıfırlama işlemi değiştirildi.

iPhone hard reset nasıl atılır?

iPhone, iPad gibi Apple cihazlarınızda donma ya da şifreden dolayı kilitlenme gibi durumlarla karşılaşırsanız yapmanız gereken hard format atmaktır. Ekran donması sorunu olan kullanıcılar buraya tıklayarak bilgi alabilir. Eğer şifrenizi unuttuğunuz için Apple cihazınız kilitlendiyse yapabileceğiniz neredeyse tek işlem hard reset atarak telefonu sıfırlamaktır. Bu sıfırlama işlemi gerçekleştirildikten sonra cihazınızdaki bütün bilgileriniz kaybolacaktır. Bilgilerinizin kaybolmasını istemiyorsanız önceden yedekleme yapmış olmalıydınız. Olası bir olumsuz durumda mağdur olmamak için verilerinizi nasıl yedekleyeceğinizi öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

iPhone 7 modeli öncesindeki Apple cihazlarında hard format işlemi gerçekleştirmek için öncelikle telefonunuzu kapatmanız gerekiyor. Daha sonra ekranın alt kısmında bulunan “Home tuşu” ile “Güç tuşu”na aynı anda basarak en az 5 saniye basılı tutun. Bu işlemi uyguladıktan sonra sıfırlama işlemi gerçekleşecektir.

iPhone 7 ve sonrası için hard reset nasıl atılır?

iPhone 7 ve sonrası iPhone modellerinde sıfırlamak için gereken işlemler değiştirildi. iPhone 7 ya da iPhone 7 Plus cihazınız kilitlenirse, cevap vermezse cihazınızın “Güç tuşu” ve “Seç açma ve ses kapama” tuşuna basılı tutun. 5 saniye bekledikten sonra iPhone 7 veya üst modellerindeki cihazınız hard format işlemine başlayacaktır. Sıfırlama işlemi sırasında ekran garip gözükebilir ancak birkaç dakika içinde telefonunuz yeniden başlayacaktır. Bundan sonra sıfır telefonda yaptığınız gibi kurulum aşamalarını yaparak telefonunuzu yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz.

Privacy Preference Center