iPhone Anakart Tamiri

iPhone cihazlarda bazen çeşitli nedenlerle anakart bölgesinde kısa devreler meydana gelebilir. Bu kısa devreler akıllı telefonun birçok işlevini yitirmesine ya da tamamen işlem dışı kalmasına yol açabilir. Bu nedenle eğer bir iPhone sahibiyseniz ve anakart arızası yaşıyorsanız bu arızayı düzeltmeden yani iPhone Anakart Tamiri yaptırmadan cihazınızı kullanmanız olası değildir.

iPhone Cihazlarda Anakart Tamiri Ne Kadar Sürer?

Eğer halihazırda anakartı arızalı bir iPhone cihazınız varsa bu sorunun cevabı sizler için önemli olmalı. Ancak bu soruyu net bir şekilde cevaplayabilmek için cihazınızın hangi iPhone olduğunu bilmemiz gerekiyor. Yine de ortalama bir zamandan söz ediyorsak yaklaşık olarak 2 – 4 saat gibi bir sürede bu arızanın giderilebileceğini söyleyebiliriz.

 

Anakart Tamiri Sonrasında Cihaz Sıfırlanır mı?

Maalesef bu sorunun cevabı evet. Yani eğer anakartınız arıza verdiyse ve iPhone Anakart Tamiri yaptırıyorsanız işlem tamamlandıktan sonra cihazınız tam anlamıyla sıfırlanmış olacaktır. Eğer halihazırda zaten telefonunuz açılmıyorsa verileri kurtarmanın bir yolu yok.

Böylesi sorunlar yaşamamak ve bu tip bir arıza ile karşılaşırsanız dosyalarınızı sorunsuz bir şekilde kurtarabilmek için iCloud servisini kullanabilirsiniz. Apple tarafından oluşturulmuş olan bu sistem dosyalarınızı güvenli bir şekilde saklayacaktır. Bu servis hakkında daha fazla bilgi almak için iCloud Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır? başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Anakart Tamirinden Sonra Cihazın İşlem Performansı Azalır mı?

Hayır, böyle bir durum kesinlikle söz konusu olmaz. iPhone Anakart Tamiri yapıldıktan sonra cihaz arızadan önce nasıl çalışıyorsa öyle çalışmaya devam edecektir. Anakart görevi itibariyle cihaz performansını etkileyen bir parçadır. Bu nedenle arızalı bir anakart cihazınızın işlem performansını kötü yönlü olarak etkileyecektir. Ancak bu tamir işleminden sonra cihazın performansında azalması mümkün değildir.

Cihazınızın en kritik parçalarından biri olması nedeniyle iPhone cihazlarda anakart arızası büyük sorunlara yol açabilir. Bu sorunlardan kaçınabilmek için cihazınızı oldukça dikkatli bir şekilde kullanmalısınız. Özellikle de yanlış şarj cihazınızda büyük sorunlara yol açabilir.  Eğer cihazınızı doğru bir şekilde şarj etmeyi bilmiyorsanız Telefon Nasıl Şarj Edilmeli? başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz, böylece cihazınıza istemeden zarar vermemiş ve arızalara yol açmamış olacaksınız.

Privacy Preference Center