iPhone Abonelik Sonlandırma Nasıl Yapılır?

iPhone Servis konularında bilgiler sunmaya devam ediyoruz. Bugünkü konumuz ise aboneliğin sonlandırılma işlemi. Bütün cep telefonlarda olduğu gibi iPhone marka cep telefonlarında da bilindiği üzere abonelikler vardır. Telefonu ilk kullanmaya başladığınızda bu abonelikler ücretsiz olabilir ve belli bir zamandan sonra bu ücretsiz abonelikler ücretliye geçebilir. Sizin haberiniz olmadan yapılan bu işlemi ya da yanlışlıkla yaptığınız aboneliğinizi eğer istemiyor iseniz iPhone abonelik sonlandırma yazısı tam da sizin için yazılmıştır!

Cep telefonunuzda abonelik sonlandırma işlemi nasıl olur sorusunun cevabını sizler için basit ve anlaşılır bir dilde anlattık. Adım adım abonelik sonlandırma işlemini herkes kolaylık ile uygulayabilir.

Abonelik Nedir ve Nasıl İptal Edilir?

iPhone abonelik sonlandırma

Abonelik sistemleri, cep telefonunuzda ya da bilgisayarınızda bazı içeriklere erişebilmek için ücretlendirilmiştir. Bu ücretlendirme servislerine ise abonelik denir. Abonelikler için sizden genellikle aylık ücret talep edilir. Ama bu ücreti vermek istemiyorsanız ya da var olan bir aboneliğinizi iptal etmek istiyorsanız bunu kolaylıkla adım adım halledebilirsiniz.

Pratik bir şekilde iPhone abonelik sonlandırma işlemi şöyle gerçekleştirilir:

iPhone abonelik sonlandırma

  • Öncelikle Apple iPhone marka cep telefonunuzun ‘Ayarlar’ bölümüne giriş yapın.
  • ‘Ayarlar’ bölümünün en üstte bulunan alanı tıklayın. Bu alan, adınızın ve soyadınızın yazılı olduğu kısımdır.
  • Bu kısmı seçtikten sonra karşınıza hesap bilgileriniz çıkacaktır. Bu bölümden ‘iTunes ve App Store’u seçin.
  • Karşınıza çıkan sayfanın en üst kısmında ‘Apple Kimliği’ seçeneğini göreceksiniz. Bu alana dokunun. Açılan ekrandan ‘Apple Kimliğini Göster’ alanını seçin. Bu aşamadan sonra şifrenizi girmeniz gerekmektedir.
  • Son olarak karşınıza tekrar bir sayfa açılacak. Bu sayfadan ‘Abonelikler’ yazan alana tıklayın.
  • Açılan ekranda şimdiye kadarki aboneliklerinizin tamamını sıralı bir şekilde görebilirsiniz. Bu bölümde hangi aboneliği iptal etmek istiyor iseniz onu seçmeniz yeterli olacaktır. İşte kullanmadığınız abonelikleri iptal etmek bu kadar basit!

iPhone abonelik sonlandırma işlemi nasıl yapılır konu başlığımızı dikkatli bir şekilde okuduğunuzda sizde kolay bir şekilde, istemediğiniz aboneliklerinizi sonlandırabilirsiniz. Bu şekilde hiç kullanmadığınız aboneliklerinize gereksiz harcamalar yapmamış ve hangi aboneliklere sahip olduğunuzu kolay bir biçimde öğrenebilirsiniz.

Sosyal Medya Paylaşım İndirimi Saints Computer

Kampanya katılım oranı %100’e ulaştığında sonlandırılacaktır.