iPhone 9 Lansman Tarihi, Özellikleri ve Touch ID

Apple, Mart ayının sonunda, 2020’de piyasaya çıkması beklenen en az beş modeli var. Bunlardan iPhone 9 düşük maliyetli bir telefon olması bekleniyor. Muhtemelen iPhone SE 2, eski SE modeline göre piyasaya daha çok tutunacağa benziyor. Söylentiler doğruysa Apple’ın düşük maliyetli telefonlara daha fazla yatırım yapması olası.

Söz konusu duyurunun 31 Mart’ta yapılacağı tahmin ediliyor. Apple, korona virüsün neden olduğu tedarik zinciri problemlerine karşın böyle bir atağa geçtiği söylenmekte. Ancak etkinlik gerçekleşene kadar, Apple’ın bahar lansmanından neler çıkacağı hakkında bir fikir vermek çok zor.

iPhone SE 2 Pro

iPhone 9, 2560₺’den başlayabilir

Ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo, iPhone 9’un 399 dolardan (yaklaşık 2560₺) satılacağını tahmin ediyor. Apple, bu fiyata daha önceleri de diğer modellerde satmıştı.

Apple akıllı telefon pazarının giriş seviyesi modelini ilk kez hedeflemedi. Orijinal iPhone SE’de aynı fiyattan piyasaya çıkmıştı. O zamanlar en yakın rakip üst modellerden bile ucuzdu ve şirket için başarılı satış grafiği yakalamıştı.

iPhone 9’da A13 biyonik çip ve 3GB RAM olabilir

Kuo’nun tahminlerine göre, yaklaşmakta olan iPhone 9’un iPhone 8’den sonra piyasaya çıkması bekleniyor, ancak gelişmiş dahili özelliklere sahip Apple’ın en yeni yonga setine, iPhone 11 serisinde bulunanla aynı olan A13 işlemciye sahip olabilir. Kuo ayrıca iPhone 9’un 3GB RAM ile gelmesini bekliyor.

iPhone 9, Touch ID’ye sahip ufacık bir ekrana sahip olabilir

iPhone 9’da beklenen 4.7 inçlik bir ekran. Bu 4 inçlik ekrana sahip orijinal SE’den daha büyük. Yüz taraması kullanan mevcut iPhone modellerinin aksine, Parmak izi okuyucusunun yanı sıra Touch ID’yi etkinleştirecek fiziksel bir ana düğmeye sahip olacağı da söylentiler arasında.

iPhone 9’da tek bir arka kamera olabilir

iPhone 9’un iPhone 8’den sonra modellenmesi beklendiğinden, maliyetleri düşük tutmak için arkada tek bir 12 megapiksel kamera bekleniyor. Ayrıca, telefonun üç renkte olması bekleniyor.

iPhone SE 2 Plus pahalı bir kardeş olabilir

iPhone 9 veya iPhone SE 2 duyurulmamış olasa da, Apple evrenine dahil olacak iPhone’lar hakkında konuşmak için çok geç değil gibi görünüyor. 2021’de piyasaya sürülmek için daha pahalı kardeşleri var, ancak yine de daha düşük maliyetli bir telefon olarak konumlandırılacak. MacRumors‘a göre, iPhone SE 2 Plus olarak adlandırılabilir ve 5.5 veya 6.1 inç ekrana sahip olabilir. Görünüşe göre, güç düğmesine entegre edilecek geliştirilmiş bir Touch ID formuna sahip olacak.

iPhone 9 tamiri hakkında

iPhone 9’un piyasaya sürülmesinden sonra iPhone 9 tamiri servisimizde yapılmaya başlanacaktır. iPhone 9 tamiri konusunda ön bilgiyi müşteri hizmetlerimizden alabilirsiniz. iPhone 9 ekran değişimi konusunda da size en hızlı şekilde geri dönüş sağlıyoruz.

İlginizi çekebilir: En Yakın iPhone Teknik Servisi