iPhone 12 Şarj Aleti ve Kulaklıkla Birlikte Gelmeyebilir

Apple’ın son çıkacak olan amiral gemisi iPhone 12 şarj aleti ve kulaklık ile birlikte gelmeyebilir.

  • TF International Securities analisti Ming-Chi Kuo‘ya göre, iPhone 12 bir şarj aleti ve kablolu kulaklıklarla gelmeyebilir.
  • Apple, ilk 5G özellikli akıllı telefonu olması beklenen iPhone 12’nin maliyetini iPhone 11 serileriyle aynı fiyatta tutmak için bu aksesuarları paket içine dahil edilmeyebilir.
  • Kuo, Apple’ın şarj aletini içermeyeceğini, ancak bir lightning kablosunun hala dahil edilip edilmeyeceğini söylemedi.
  • Kuo, gelecekteki Apple ürünleri hakkında genel olarak doğru tahminleriyle bilinir.

Apple Neden Kutu İçeriğine iPhone 12 Şarj Aleti ve Kulaklık Koymaz?

Apple’ın iPhone 12’yi sonbaharda piyasaya sürülmesi bekleniyorken satın almayı planlayanlar, kutunun tanıdık iki aksesuarı eksik olduğunu görebilir: bir güç adaptörü ve Apple’ın kablolu kulaklıkları.

Bu, güç adaptörünün ve EarPods kulaklıkların Apple’ın bir sonraki iPhone’unda bulunmayabileceğini yeni bir araştırma notunda yazan TF International Securities analisti Ming-Chi Kuo‘ya göre. Kuo’nun araştırması Pazar günü Apple blogları 9to5Mac , MacRumors ve Apple Insider tarafından rapor edildi .

Apple’ın bir sonraki amiral gemisi iPhone’unun maliyetini iPhone 11 serisiyle aynı fiyatta tutmak için bu aksesuarları karıştırdığı bildiriliyor. iPhone 12’nin Apple’ın 5G desteği ile gelen ilk akıllı telefonu olması bekleniyor ve Kuo, güç adaptörünü ve kulaklıkları çıkararak ambalajı zayıflatmanın 5G’nin eklenmesinden kaynaklanan ek maliyetlerin dengelenmesine yardımcı olabileceğini tahmin ediyor.

Bu hareket, özellikle sürdürülebilirlik, şirketin ürünlerini tasarlama ve gönderme biçiminde daha büyük bir faktör haline geldiğinden , iPhone’un ambalajını daha çevre dostu hale getirebilir.

Apple’ın isteğe bağlı bir aksesuar olarak ayrı olarak satılacak yeni bir 20W şarj cihazı piyasaya süreceği bildiriliyor Kuo. Bu şarj cihazı şu anda Apple’ın iPhone’larıyla satılan 5W ve 18W güç adaptörlerinden daha büyük olacaktır.

Raporlar, Kuo’nun Yıldırım kablosunun dahil edilmesini bekleyip beklemediğinden bahsetmiyor.

iPhone 12 Şarj Aleti ve Kablosu

Raporlar, Apple’ın bir sonraki iPhone’unun kutuda kablolu kulaklıklarla gelmeyeceğini ilk kez bildirmedi. Kuo Mayıs ayında benzer bir tahmin yaptı , ancak bu rapor Apple’ın güç adaptörünü ortadan kaldırdığından da bahsetmedi.

Apple, iPhone 12 ile bir güç adaptörü veya kablolu kulaklık eklememeye karar verirse, muhtemelen bazı tartışmalara neden olacaktır. Bazı teknoloji gazeteciler başlangıçta olduğu gibi iPhone 7 kulaklık jakı kaldırmak için Apple’ın kararı Pushback karşılandı seçim eleştirdi anda .

Apple’ın bir sonraki iPhone ile neden bir güç adaptörü ve kablolu kulaklık içermemesi gerektiği konusunda bir tartışma var. Uzun zamandır iPhone kullanıcılarının evde bir çekmecede oturan birkaç çift EarPod ve iPhone şarj deck’i var, bu yüzden Apple’ın birçok kişinin zaten sahip olabileceği aksesuarları dahil ederek yeni iPhone’un genel fiyatını artırmak istemeyeceği mantıklı.

Ancak bunu yapmak, Apple’ın aksesuarlar için nikel ve loş müşteriler olduğu yönündeki eleştirileri de artırabilir . Örneğin 2018’den bir Reddit iş parçacığı , Apple’ın güç kabloları ve depolama seçenekleri hakkında müşteri şikayetleriyle yüklendi.

Apple’ın ayrıca , 2021’de piyasaya sürülebilecek tamamen kablosuz bir iPhone geliştirerek şarj portunu tamamen öldürmeyi planladığı bildirildi , Kuo, Aralık’tan önceki bir notta bildirdi. Lightning portuna dayanan aksesuarları hariç tutarak iPhone’un ambalajını inceltmek bu yönde erken bir adım olabilir.

Kuo, genel olarak doğru Apple ürün tahminleriyle bilinir. Örneğin, 2020’nin başlarında Apple’ın bu yıl yeni bir iPad Pro’yu artırılmış gerçeklik için bir 3D sensörle piyasaya süreceğini doğru bir şekilde bildirdi . Ancak, yeni iPad Pro’nun üçlü bir kamerayla geleceğini söylerken yanılmıştı. Apple’ın en yeni Pro tabletinde, kullanıcının çevresini AR uygulamalarında kullanmak üzere daha hassas bir şekilde izlemek için iki kamera ve bir Lidar sensörü vardır.

Analist ayrıca, Apple’ın bu yılın ilk yarısında Apple’ın yeni klavyesiyle bir MacBook Pro ve MacBook Air yayınlayacağını söyledi .

5G bağlantısı dışında, Apple’ın iPhone 12’sinin iPad Pro’nun estetiğine benzeyen yeni bir tasarım, iPad Pro’da bulunana benzer bir Lidar sensörü ve yeni, daha küçük boyut seçeneği ile gelmesi bekleniyor.