iPad 4 Sorunları ve Pratik Çözüm Yolları

iPad 4 Sorunları

iPad 4 cihazınızda problem mi yaşıyorsunuz? Saints Computer olarak, iPad Servis ve Apple Servis konularında uzman ekibimizle birlikte tüm teknik desteği sağlıyoruz. İletişim kanallarımızdan bize ulaşabilir, güncel fiyatlarımızla ilgili bilgi alabilirsiniz. Saints Computer; cihazınızı tekrar hayata döndürür, verilerinizi kurtarır ve hasarlı tüm aksamları onarır! Bu yazımızda ise iPad 4 genel sorunları ve bunların çözüm yollarından söz edeceğiz.

Sıvı Teması Hasarlı iPad 4 Nasıl Onarılır?

ipad 4 sorunları

Cihazınızı profesyonel bir tamir ekibine getirmeden önce yapabileceğiniz birkaç şey var. Bunlar:

  • SIM kartı, hafıza kartı ve iPad 4’ünüze takılmış olabilecek her şeyi çıkarın.
  • Emici bir havlu ile hafifçe kurulayın.

Şunları yapmayın;

  • Herhangi bir tuşa basmayın. Bu, suyun içerilere daha çok kaçmasına neden olabilir.
  • iPad 4’te saç kurutma makinesi kullanmayın. Bu durum, aygıta daha fazla zarar verebilir.
  • Tableti açmayın. Cihazı açmak için 24 saat kadar beklemek en iyisidir.

iPad 4 Güç Düğmesi Sorunları

ipad 4 sorunları

iPad 4’ünüzde güç düğmesi çalışmıyor mu? Bu sorun birçok şeye engel olabilir. Örneğin; ekran görüntüsü alma, cihazı kapatma veya uykuya alma gibi. Güç düğmesi problemi batarya sorunundan kaynaklanabileceği gibi başka sebeplerden de kaynaklanabilir. Hatta güç düğmesi kırılmış da olabilir. Yanlışlıkla iPad 4’ünüzü düşürürseniz, güç düğmesinin iç bileşenleri gevşeyebilir ya da kırılabilir, bu durum bağlantıda başarısızlığa sebep olur.

iPad 4’ünüzü tamire götürmeden önce yapmanız gereken bazı adımlar var. Bunlar;

  • Cihazı gece boyunca şarj edin. Sonrasında güç düğmesinin çalışıp çalışmadığını tekrar kontrol edin. Cihaz hala çalışmıyorsa, güç düğmesi zarar görmüştür.
  • Depolanan verileri kaydetmek için, cihazı şarja takın. Böylece, iPad 4’ünüze güç vermiş olacaksınız. Yaklaşık 5 dakika sonra tablet, kendiliğinden açılacaktır. Almak istediğiniz tüm verileri bu şekilde alabilirsiniz.

iPad 4 Kamera Sorunu

ipad 4 sorunları

iPad 4 kamera sorunları bariz bir hasarın sonucudur. iPad 4’ünüzde arka veya ön kamera ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız; aşağıdaki maddeleri dikkate almalısınız;

  • Hafıza kartını kontrol edin: Hafıza kartınızın doğru şekilde takıldığından emin olun. Kontrol etmek için, hafıza kartını çıkarın ve doğru konumda olduğundan emin olmak amacıyla tekrar yerleştirin. Ardından, kameranın çalışıp çalışmadığını test edin.
  • Güncelleme yapın: Cihazınızın son sürümde çalışıp çalışmadığını kontrol edin. iPad 4 kamerayı çalışmayı durdurmadan önce, yakın zamanda yeni bir uygulama yüklediyseniz, bu problemi ortadan kaldırmak için uygulamayı silip, tekrar yükleyin.
  • Sıfırlama yapın: Bu işlem, verileri silmeden tabletinizi güvenle yeniden başlatır. Güç ve ana tuşları basılı tutun. Apple logosu göründüğünde güç ve giriş tuşlarını bırakabilirsiniz.

Sosyal Medya Paylaşım İndirimi Saints Computer

Kampanya katılım oranı %100’e ulaştığında sonlandırılacaktır.

Fatma Yüksel

Teknoloji konularındaki bilgi ve deneyimini sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyan bir yazar.

Yazarın tüm makaleleri

Privacy Preference Center