MacBook Pro Ekran Değişimi Nasıl Yapılır?

MacBook Pro Ekran Değişimi

Apple MacBook bilgisayar serisinin her modelinde, cihazın bileşenleri değişmektedir. Haliyle, onarım hizmetleri de aynı oranda değişikliğe uğrar. Bu durum kullanıcılar için sinir bozucu olabilir. Sahip olduğunuz MacBook Pro nesline bağlı olarak, ekran onarım maliyeti de değişiklik gösterir. Saints Computer olarak; Apple Servis ve MacBook Servis konularında tüm teknik desteği sağlamaktayız. Bütçenize en uygun çözümü bulmak için, iletişim kanallarımızdan bize ulaşabilir, güncel fiyatlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu yazıda, MacBook Pro ürünlerin ekran değişimi nasıl olur açıklayacağız.

Adım Adım MacBook Pro Ekran Değişimi

macbook pro ekran değişimi

Öncelikle MacBook Pro hasarlı veya çatlak ekranı değiştirmek için hazır olduğunuzdan emin olmalısınız. Bu işlemi doğru yapamazsanız; cihazınıza daha fazla zarar verebilirsiniz. Bu da uzun vadede sizi daha çok zarara uğratabilir. Gerçekten MacBook Pro’nuzun ekranını değiştirebileceğinizi düşünüyorsanız; aşağıdaki paylaştığımız adımları uygulayabilirsiniz.

Bu işlem için MacBook Pro ekran değiştirme kitini birçok web mağazasından satın alabilirsiniz. Satın aldığınız kitin yeni MacBook Pro ekran içerdiğine dikkat etmelisiniz. MacBook Pro ekran değiştirme kitini hazır ettikten sonra şu adımları takip etmelisiniz:

macbook pro ekran değişimi

  • Bir saç kurutma makinesi yardımıyla, ekranı cihaza bağlayan kısımları dikkatlice ısıtın.
  • Ardından, vantuz aletini ekranın köşesine yavaşça tutturun, sızdırmaz hale gelene kadar bastırmaya devam edin.
  • Ekranı bilgisayarın gövdesinden yavaşça çıkarın. Yapışkanlar tam çıkmadıysa biraz daha ısı uygulayabilirsiniz.
  • Yeni ekranı monte etmeye hazırlanın ve yapışkanların şeritlerini sökün.
  • Yeni ekrandaki yapışkan şeritleri, saç kurutma makinesiyle yeterince ısıtın.
  • MacBook Pro ekran değişimi sırasında, bu adımda ise yeni ekranınızı cihazın kenarlarına uygun şekilde hizalayın ve ekranı monte edin.
  • Yapıştırıcının ekranı iyice sarması için mikrofiber bez ile ekranı tutarak hafifçe bastırın.
  • Yeni ekranınızın koruyucu kapağını sökün.
  • Son olarak; ekranın kenar kısımlarını daha da sabit hale getirmek amacıyla saç kurutma makinesi yardımıyla tekrar ısıtın ve ekranın sabitliğini kontrol etmek için son kez basınç uygulayın.

İşte, MacBook Pro ekran değiştirme işlemi tamamlandı!

Apple markalı MacBook Pro ürünlerin ekranında hasarı önlemek için ekran koruyucusu kullanmanız önerilir. Dizüstü bilgisayarınızda ekran çatlaması ve çizilme gibi problemlerin önüne geçmek amacıyla, ekran koruyucusu ürünler işinize yarayabilir.

Sosyal Medya Paylaşım İndirimi Saints Computer

Kampanya katılım oranı %100’e ulaştığında sonlandırılacaktır.

Fatma Yüksel

Teknoloji konularındaki bilgi ve deneyimini sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyan bir yazar.

Yazarın tüm makaleleri
İlgili Yazılar

Privacy Preference Center