Apple Pencil Alternatifi Logitech Crayon Kalem

Apple Pencil’ın yarı fiyatına satılan Logitech Crayon’da sadece bir özellik eksik.

Apple Pencil, iPad cihazlarda çizim yapmak, not almak için ya da sanat için harika bir akıllı kalem. Ama Apple Pencil’a ulaşmak için 99$ ya da ikinci nesil versiyonu için 129$ ödemeniz gerekiyor. Apple, fiyatları bu kadar abartmış olsa da bir alternatif var: Logitech Crayon.

Logitech Crayon Kalem Apple PencilTavsiye edilen fiyatı 70$ olsa da Verizon store’da (Türkiye’de yok) 34,99$’a satın alabilirsiniz. Tabi bu ürün Türkiye’de maalesef yok. Amerika’dan gelen bir yakınınız varsa yanında getirebilir.

Crayon, en yeni iPad modelleri, iPad Mini, iPad Pro dahil olmak üzere Apple Pencil’ı destekleyen tüm modeller için uyumlu.

Apple Pencil’dan daha düşük fiyatı olmasına rağmen, Crayon’un bazı avantajları var. Daha geniş, düz tasarımı küçük çocuklar için de daha kolay kullanıma sahip. Ayrıca hızlı ve açıya duyarlı bu kalem, Bluetooth ayarlarına girmeye gerek kalmadan anında eşleşiyor.

Ayrıca standart bir Lightning kablo ile şarj oluyor ve kaybolma olasılığını azaltan parlak turuncu uçlara sahip. Benzer şekilde, kapak Crayon’a bağlı kalır, bu yüzden Apple Pencil’ın uç kapağı kadar kolay kaybetmezsiniz.

İncelememizde, sadece başınç duyarlılığında bazı eksiklikler gördük. Bunun dışında yarı fiyata alınabilecek en iyi akıllı kalem diyebiliriz.