Apple bir sonraki iPad’i nasıl yapacak?

Muhtemelen okula dönüş alışverişlerinizi zaten yapmışsınızdır, ancak Apple yine de yeni bir iPad çıkarıyor olabilir.

Uzaktan öğrenme veya evden çalışma kurulumunuz için mükemmel bilgisayarı ve tableti elde etme mücadelesi neredeyse altı ay önce başladı. Muhtemelen sizin için çalışan bir sisteminiz zaten var, ancak Apple’ın yaklaşan 15 Eylül etkinliği yine de karışıma yeni bir iPad (veya iPad) sunabilir . Bir iPad için alışveriş yapıyorsanız , durun: Yeni olanlar beklemeye değer olabilir.

Bundan önceki en yeni iPad , Mart ayındaki pahalı iPad Pro güncellemesiydi ve arkaya derinlik algılama lidar sensörleri ve isteğe bağlı yeni bir klavye ve izleme paneli kılıfı ekliyordu. Apple, gelişmiş bir giriş seviyesi iPad üretecek mi? iPad’ler USB-C’ye geçecek mi? Daha iyi klavye kılıfları onlarla birlikte gelecek mi? Pekala belki.

İşte beklediğimiz şey (ve ben istiyorum). Ve keşke bunlar bir ay önce gelseydi.

Yeni iPad Air, iPad Pro’ya çok benzeyebilir

En olası iPad, Pro’nun görünümünü ve hissini ekleyen yeniden tasarlanmış bir Air gibi görünüyor. Mark Gurman’ın en son Bloomberg raporu, yeni Apple Watch’larla birlikte yeni bir iPad Air’in piyasaya sürüldüğüne işaret ediyor . Daha fazla ekran alanıyla daha büyük, daha az çerçeveyle dolu bir ekran bekleyin. Ayrıca, bir işlemci yükseltmesi (muhtemelen bir A13 veya belki başka bir şey). Yeni Air, Lightning yerine şarj için USB-C’ye geçebilir, bu da standart şarj cihazları ve diğer aksesuarları satın almak için çok yardımcı olur. Air’in Face ID yerine Touch ID’ye sahip olması bekleniyor, ancak bu bir yan düğmede bulunabilir – ve muhtemelen Pro’nun derinlik algılama lidar sensörlerine sahip olmayacak.

Özel bir çıkıntıya sahip giriş seviyesi bir iPad olabilir mi?

300 dolarlık temel 10.2 inç iPad’in şu anda oldukça eski bir A10 işlemcisi var. 10.2 modeli sadece yeni bir işlemci (A12 veya üstü) alabilir ve anında daha iyi bir cihaz olabilir. Umarım, uygulama uyumluluğu ve performansı için bu olur.

 

Anakart boyunca USB-C güzel olurdu

Lightning artık iPad’ler için tuhaf bir format, özellikle de USB-C ve Thunderbolt 3 kullanan tüm MacBook’larda. iPad Pro’nun tüm kullanıcıları, iPhone’ları lightning portunda bırakacak olsa da (şimdilik) değişmeli.

ipad usb-c girişi

 

Yeni bir klavye kılıfı da yardımcı olur

Apple’ın iPad Pro için sunduğu pahalı Magic Keyboard , bir dizüstü bilgisayar gibi hissettiren bir klavye ve izleme paneli ile oldukça harika. Belki Apple, özellikle iPadOS trackpad’lerden tam olarak yararlandığı için, yeni Air için daha uygun fiyatlı seçenekler yaratabilir.

Artırılmış Gerçeklik ve iPad: Olası bir evrim mi?

Apple’ın artırılmış gerçeklik istekleri her zaman uygulamalar ve hizmetler tarafından yönlendirildi ve eğitim yıllardır iPad’de AR hedefi oldu. 15 Eylül etkinlik davetiyesinde gizli bir AR paskalya yumurtası var ve bu da bazı AR haberlerinin gelebileceğini gösteriyor. Bir iPad Air’deki yükseltilmiş bir işlemci, Apple’ın en yeni ARKit özelliklerini etkinleştirmeye yardımcı olabilir ve daha büyük bir ekran, şu anda iPad Pro’da bulunan daha büyük tuval fikirlerinden bazılarından yararlanabilir. Yeni bir Air’in Pro’nun süslü derinlik algılayıcı Lidar sensörüne sahip olması pek olası değildir, ancak Apple bunu daha geniş bir kitleye daha fazla AR yazılımı sunmak için bir an yapabilir.

ipad AR özellikleri

Görüntülü sohbet için daha ortalanmış bir kamera

Yakınlaştırma ve görüntülü sohbetler iPad’lerde can sıkıcı . Harika kameralara sahip olsalar da, öne bakan kameralar yalnızca portre modu çekimlerinde ortalanır. Manzaraya doğru eğin (tüm günlük işler genellikle burada yapılır) ve bu, yüzlerin uzağa bakıyormuş gibi görünmesini sağlar. İPad’lerin kameralarını değiştirmesini çok isterdim, ancak iOS 14 FaceTime’da bazı göz düzeltmeleri yapıyor. Bu konudaki oranlar zayıf.

Yakında öğreneceğiz. Apple’ın etkinliği 15 Eylül’de planlanıyor. Şimdilik, özellikle orta seviye bir Air düşünüyorsanız, sahip olduğunuz iPad’e bağlı kalın.