2020’nin En İyi Kulaklıkları ve Markalar

Antremanınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak, 2020’nin en iyi kulaklık markaları ve modellerini sizin için inceledik.

Yıllar boyunca birçok spor kulaklık ve kablosuz kulaklık test ettim ve bazılarının koşmak için diğerlerinden daha performanslı çalıştığını gördüm. Peki koşu için en iyi kulaklıkların özellikleri nedir? Yeni başlayanlar için, en doğru seçim kablosuz kulaklıklardır.

İkincisi vedaya önemlisi, kulak üstü kulaklıklar, ister kemik iletimi veya kablosuz kulak içi olsun, ister bluetooth olsun, size güvenli ve rahat bir uyum sağlamalıdır. Bunlar özellikle önemlidir, çünkü koşu yaparken kulaklığınızı kaybetmek en kötü şeydir. Pil ömrü, dayanıklılık, noise-cancellation (gürültü önleyici) ve yüksek kalitede imal edilmiş olmalıdır. Ve son olarak tere karşı dayanıklı olmalıdır. Bu nedenle Sony WF-1000XM3, en iyi kulaklıklar listesinde yer almıyor. Apple standart AirPod’lar için su direnci talep etmese de listede yer alıyorlar, çünkü tere karşı dayanıklılık yönünde başarılı bulduk.

Birçok testten sonra (ve kilometrelerce koştuktan sonra), hangi kulaklıkların koşmak için en iyi olduğuna dair güçlü görüşler oluşturdum. Zor kazanılmış bilgilerimi paylaşmak için, koşucular için çok uygun olduğunu düşündüğüm bir dizi kablosuz kulaklıkları bir araya getirdim. Bu koşu kulaklıkları listesinde kulak içi kulaklıklar, kulak içi kulaklıklar, ses yalıtımlı kulaklıklar , kemik iletimli kulaklıklar ve diğer birçok seçenek bulunur, bu nedenle kablosuz kulaklıklarınızdan koşmak için aradığınız ne olursa olsun iyi seçeneklere sahibiz . Ve daha fazlasını gözden geçirirken bu listeyi güncelleyeceğim.

En iyi kemik iletimi kulaklıklar

AfterShokz Aeropex

Aftershokz Aeropex Kemik iletimi kulaklık

Suya dayalıklı: Evet (IP67 – 30 dakika boyunca 1 metre suya dayanıklı)

AfterShokz kemik iletimli kablosuz kulaklıklar elmacık kemiklerinizden kulağınıza ses verir. Bu teknolojinin çalışan kulaklık olarak en büyük yararı, açık tasarımı sayesinde, müzik dinlerken veya kablosuz kulaklıklarla telefon görüşmesi yaparken ortam gürültüsünü ve etrafınızda olup bitenleri duyabilmenizdir. Bu açıklık, koşucuların trafik sesini duymasını sağlar, çünkü harici gürültüyü duyabilmek, herhangi bir egzersiz kulaklığında önemli bir güvenlik özelliğidir. Ayrıca, bazı yarış koordinatörleri koşucuların kulaklarında herhangi bir şey giymelerine izin vermez, bu da bunun gibi kulak üstü kulaklıkların, özellikle de koşarken müzik dinlemesi gereken kişiler için kullanışlıdır.

En iyi kancalı kulaklıklar

Kazanan : Powerbeats Pro

Powerbeats Pro kancalı kulaklık

Suya dayanlıklı: Evet (IPX4 – su sıçramalarına dayanıklı)

Evet, Beats Powerbeats Pro’nun jumbo şarj kutusu önemli bir dezavantaj. Ancak, Apple’ın AirPod’larını mükemmel hale getiren tüm özellikleri bir araya getirirken, kucağınızdan düşmeyecek bir kablosuz kulaklık tasarımında daha zengin ses kalitesi ve daha iyi pil ömrü sunuyor.

Koşucular için en iyi gürültü önleyici kulaklıklar

Apple AirPods Pro

Apple AirPods Pro gürültü önleyici kulaklık

Suya dayanıklı: Evet (IPX4 – su sıçramasına dayanıklı)

Bu modelin beklediğiniz kadar büyüleyici gelmese bile, AirPods Pro hala mükemmel ses kalitesine sahip, bu da onu kulak kanalınıza mükemmel ses vermek için mükemmel kablosuz kulaklık haline getiriyor. Bu kulaklık, tasarım olarak da, uyum ve performans açısından da piyasanın lideri. Standart AirPods ile pek çalışamasam da (kulaklarıma sağlam şekilde uymuyorlar), AirPods Pro ile koşarken hiçbir sorun yaşamadım, bunun nedeni ise silikon tıpalar.

Koşucular için, sesin sızmasına izin veren bir şeffaflık modu olduğunu belirtmem gerekir. Ortam gürültüsünü ve trafiği duymak için müziğin ses seviyesini düşürmeniz gerekecek. AirPods Pro ter geçirmez değildir, ancak tere dayanıklıdır.

Çok yönlü kulaklıklar

Jabra Elite 75t

Jabra Elite 75t kulaklık

Suya dayanıklı: Evet (IP55 ile ağır su sıçramalarına dayanıklıdır)

İlk bakışta, Elite 75t daha çok yüksek dereceli Elite 65t’den evrimsel bir yükseltmeye benziyor. Ama güncellemeler ilk düşündüğümden biraz daha önemli. Elite 75t’ın daha küçük boyutu, daha fazla insanın rahat ve güvenli bir şekilde oturmasını sağlar ve artırılmış pil ömrü ve USB-C şarjı önemli yükseltmelerdir. Ardından, içinde mıknatısları olan yeni şarj kutusu tasarımı gibi, açmayı ve kapatmayı ve tomurcukları içeride tutmayı kolaylaştıran daha küçük değişiklikler var.