2020’nin En İyi Meditasyon Uygulamaları

Meditasyon yapanlar bilir, en güzel akışta kalma egzersizidir. Akıllı telefonlarla gelen bilgiye erişim kolaylıkları sayesinde meditasyon uygulamaları, farkındalık halini sürdürmenin en kolay ve en erişilebilir yolların biri haline geldi. App Store’da birçok meditasyon uygulaması mevcut; yönlendirmeli meditasyon, derin nefes egzersizleri veya sakinleştirici, uyku hikayeleri gibi. Bu uygulamalarla günlük sağlık rejiminize büyük avantaj elde edin.

İster yarım saat ister 5 dakikanız olsun, her ortamda ve koşulda meditasyon yapabilirsiniz. Onlarca meditasyon uygulamaları App Store’da mevcut, ancak biz sizin için en iyilerini derledik.

Birçok insan düzenli bir uygulama yapmak için zaman ve enerji bulmakta zorlanıyor. Meditasyon programları için bir meditasyon salonuna gitmek bazıları için mükemmel bir seçenek olsa da, diğerleri için zor gelebilir. İşte farkındalık pratiğinizi geliştirecek ve zihninizi rahatlatacak 2020’nin en iyi meditasyon uygulamaları.

meditasyon uygulaması

FitMind

Fiyatlar: Bir haftalık ücretsiz deneme, aylık 11,99$, yıllık 84,99$

Takma adıyla “Akıl için CrossFit” FitMind, meditasyonun OKB ve DEHB için ilaç ve terapiden kurtulmasına yardımcı olduktan sonra Liam McClintock tarafından geliştirildi. McClintock, aklımızı önemsediğimiz ve eğittiğimiz bir dünya olan “zihinsel zindeliğin ” bir sonraki büyük sağlık devrimi olduğuna inanıyor ve eğer haklıysa iyi bir şey olurdu .

FitMind, tablolara ve grafiklere sahip 30 günlük zihinsel zindelik mücadelesi ile meditasyonda ustalaşmanıza yardımcı olur, böylece farkındalığa doğru ilerlemenizi görselleştirebilirsiniz. Bu sağlık uygulaması günlük zorluklar ve bir meditasyon uygulamasının tipik diğer özelliklerine sahiptir, ancak FitMind hakkında gerçekten sevdiğim şey, meditasyonların neden işe yaradığına dair bilimsel açıklamalar sunmasıdır.

Unplug Meditation

Fiyatlar: Bir haftalık ücretsiz deneme, aylık 7,99$, yıllık 59,99$

Los Angeles’taki sürükleyici Unplug Meditasyon Stüdyosu büyük bir hit olduktan sonra doğan Unplug Meditasyon uygulaması , bir dakikadan yaklaşık bir saate kadar kısa sürede değişen 700’den fazla farkındalık ve meditasyon videosu sunuyor. Meditasyonları ruh haline, sonuca, uzunluğa veya öğretmene göre filtreleyebilirsiniz. Unplug uygulamasında, meditasyon yapmak için harcadığınız toplam günlerinizi, saatlerinizi, dakikalarınızı ve saniyelerinizi görüntüleyebileceğiniz, hedefler belirleyebileceğiniz ve bir şükran günlüğüne yazabileceğiniz benzersiz bir gösterge tablosu vardır.

Bazı rehberli meditasyon uygulamalarının aksine, Unplug uygulamasındaki tüm oturumlar Los Angeles stüdyosunda çekilmiştir, bu yüzden gerçekten bir eğitmenle sürükleyici bir sınıfta olduğunuzu hissedersiniz. Bu uygulama, meditasyon söz konusu olduğunda ve sese ek olarak görsellerin tadını çıkarırken çok fazla yapıya ihtiyaç duyan insanlar için harika bir seçim olacaktır. Bununla birlikte, kendi başınıza meditasyon yapmayı tercih ederseniz, Unplug’un doğa sesleri de dahil olmak üzere ortam sesleri arasından seçim yapabilir ve bir zamanlayıcı ayarlayabilirsiniz.

Meditation Studio with Muse

Fiyatlar: Aylık 7,99$, 3 aylık 17,99$, yıllık 49,99$

Meditasyon var, bir de Elektroensefalogram (EEG) rehberli meditasyon var. Muse, akıllı telefonunuza Bluetooth üzerinden bağlanan ve beyin dalgası aktivitenizi, solunum hızınızı ve nabzınızı ölçen yüksek teknoloji ürünü bir kafa bandıdır. Yedi sensörü ile verileri toplar ve zihinsel sağlığınız hakkında kolayca anlaşılabilir istatistiklere dönüştürür.

Muse kafa bandı ve uygulamasıyla, beyninizin ve vücudunuzun belirli meditasyon tekniklerine nasıl tepki verdiğini ve duruşunuz gibi görünüşte basit şeylerin meditasyon seanslarınızın kalitesini nasıl etkilediğini öğrenebilirsiniz. Muse ayrıca vücut metriklerinizi (nabız, solunum hızı ve beyin dalgası aktivitesi) analiz eder ve onları beyninizi odaklamak ve rahatlamak için eğiten seslere dönüştürür .

Muse, Meditasyon Stüdyosu uygulaması ile uzman meditasyon öğretmenlerinin rehberli meditasyon seanslarını, “uykuya dalma” ve “sabah niyetleri” gibi aktivite temelli meditasyonlarla getirmek için ortaklık kurdu. Meditation Studio, Alexa ile de uyumludur. Meditation Studio ile harika bir deneyim elde etmek için giyilebilir Muse kafa bandına ihtiyacınız yok (ayrı olarak kullanılabilirler), ancak günlük meditasyon seanslarından mutlak olarak yararlanmak isteyenlere kesinlikle benzersiz bir unsur sunar.

Apollo Neuro

Fiyatlar: Uygulama ücretsiz; Apollo giyilebilir cihaz 349$ maliyeti var.

Apollo Neuro, sadece bir meditasyon uygulaması olarak tasarlanmadığı için farklıdır. Apollo, stres ve endişe belirtilerini dengeleyen ve vücudunuzu dengeye geri döndüren giyilebilir bir deneyimdir. Pittsburgh Üniversitesi‘nde doktorlar ve sinirbilimciler tarafından geliştirilen bu farkındalık temelli stres azaltma uygulaması, dokunma duyunuz aracılığıyla vücudunuza nazik titreşim dalgaları göndererek, kalp atış hızı değişkenliğinizi ve sinyal güvenliğinizi hızla iyileştirerek çalışır .

Bileğinize Apollo’yu takın, uygulamadan, o anda ihtiyacınız olan sonucu seçin – enerji, odaklanma, dikkat, uyku, rahatlama, sosyalizm veya iyileşme – ve 30 dakikaya kadar bir zamanlayıcı ayarlayın. Apollo, vücudunuzun bu sonuca ulaşmasına yardımcı olan frekanslarla titreşecektir. Yaptığınız her şeyi yapmaya devam etmeyi veya titreşimlere odaklanmak için bir dakikanızı ayırmayı seçebilirsiniz.

Calm

Fiyatlar: 14,99$ aylık, 69,99$ yıllık, 399,99$ ömür boyu abonelik.

Calm uygulamanın geniş rehberli meditasyon yelpazesi, temel olarak insanların derin düşünce veya yaratıcılığa ilham vermek için tasarlanmış diğer meditasyon uygulamalarına kıyasla rahatlamasına (veya sakinleşmesine) yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Meditasyon süresi 3-25 dakikalık seanslar arasında değişir. Günlük bir meditasyon uygulaması geliştirmeye hevesliyseniz, uygulamanın günün başından veya sonundan önce uygulayabileceğiniz 10 dakikalık programı olan Daily Calm‘ı deneyin. Calm, ünlülerle ilginç ortaklıklar yaratma konusunda bir ustalığa sahiptir – örneğin, yeni yayınlanan “Train Your Mind” serisi LeBron James ile zihinsel zindeliğe odaklanır.

Calm ayrıca iyi bir gece uykusu almanıza yardımcı olmak için nefes egzersizleri, yatmadan hikayeler ve yatıştırıcı arka plan parçaları sunar. Premium abonelik, Calm Body programları, aylık Calm Masterclasses ve özel müzik dahil olmak üzere tüm bunları ve daha fazlasını içerir. Bu belki de rahatlamak, stres seviyelerini azaltmak ve daha iyi uyku almak isteyen yeni gelenler için en iyi meditasyon uygulamalarından biridir.

Headspace

Fiyatlar: Ücretsiz deneme, 12,99$ aylık, 19,99$ aylık aile planı veya yıllık plan için 69,99$

“En iyi rehberli meditasyon uygulamaları” listesi, spor bilimcisi tarafından çevrilmiş Budist rahip Andy Puddicombe tarafından geliştirilen farkındalık uygulaması Headspace olmadan tamamlanmayacaktı. Başlangıçta bir etkinlik şirketi olan Headspace, yeni başlayanlara ve uzmanlara meditasyon uygulamalarında yardımcı olmak için rehberli meditasyonlar , animasyonlar, makaleler ve videolar sunuyor ve kategorideki en iyi bilinen ve en popüler meditasyon uygulamalarından biri haline geldi.

Headspace’i, meditasyonun temellerini öğretmek ve sizi dikkatli bir ritimde tutmak için 10 meditasyon seansı sunan ücretsiz Temel kurs ile test edebilirsiniz. Ayrıca, uygulamanın yönlendirilmiş meditasyon koleksiyonlarının çoğundan ücretsiz bir meditasyon oturumu deneyebilirsiniz.

Mindwell

Fiyatlar: Aylık 9,99$ veya yıllık 45,99$

Mindwell, rahatlamayı teşvik etmeyi amaçlayan diğer birçok meditasyon uygulamasının ana amacından farklı olan yaratıcılığı ve odağı teşvik etmek için izokronik tonları, solfej frekanslarını ve konuşulan kelimeleri harmanlar.

Mindwell, gün boyunca meydana gelen stresli veya üzücü anlardan kurtulmanıza yardımcı olacak meditasyonlar sunar. Örneğin, iş yerinde iyi gitmeyen bir müşteri toplantısı yaptığınızı varsayalım – özellikle olumsuz duyguları azaltmak ve gününüzde ilerlemenize yardımcı olmak için tasarlanmış bir Mindwell meditasyonu kullanabilirsiniz.

Uygulama aynı zamanda zaman içinde ruh halinizi haritalayan ve ruh halinizi ve meditasyon ilerlemenizi izlemenizi sağlayan MoodShift adlı bir özellik sunar.