iPhone Pil (Batarya) Çabuk Bitiyor Çözümü

iPhone’larda hızlı boşalan piller (batarya) bir çok nedenden dolayı kaynaklanabilir. Belki de değiştirilmesi gereken eski bir pildir. Ancak iPhone’unuzun pilinin hızla boşalmasına başka bir şey neden olabilir.

iPhone pilimin bu kadar hızlı bitmesini nasıl durdurabilirim?

Pil performansında ani bir düşüş yaşıyorsanız nasıl yapılır kılavuzumuzdaki ipuçları ve püf noktaları sizi bir çözüme götürebilir. Bu düzeltmelerin bazıları veya tamamını uygulamak, pil ömrünüzü çok daha iyi hale getirmek için önemlidir.

Daha uzun pil ömrü için otomatik parlaklığı etkinleştirin

İlk olarak, otomatik parlaklık ile başlayın. Bu açık değilse, etkinleştirmeyi deneyin. Maksimum parlaklık seviyeleri veya ekranın her zaman açık olması pili önemli ölçüde tüketebilir. Bu nedenle, otomatik parlaklığı kullanmak, daha az arka ışık gerektiğinde iPhone’unuzun ekranı karartmasını sağlar.

“Ayarlar > Erişilebilirlik > Ekran ve Metin Boyutu”na gidin ve otomatik parlaklık olan son seçeneğe gidin. Ardından, bu “Otomatik Parlaklık” seçeneğini açın.

Otomatik parlaklığı etkinleştiren bir çift, karanlık modu kullanmayı deneyin. Karanlık modu kullanmak ekranı çok fazla aydınlatmaz ve bu nedenle pil ömrü artar.

Karanlık modu etkinleştirmek için “Ayarlar > Ekran ve Parlaklık” bölümüne gidin ve görünüm menüsünden “Koyu” öğesini seçin.

iPhone pilinin çabuk bitmemesi için “Raise to wake/Uyandırmak için Kaldır” özelliğini kapatın

Otomatik parlaklık ve karanlık modu etkinleştirmenin yanı sıra, uyandırmak için yükseltmeyi kapatmayı deneyin. Bu seçenek, ahizeyi kullanmasanız bile, gün boyunca hareket halindeyken iPhone’un kendi kendine açıldığını görebilir.

“Ayarlar > Ekran ve Parlaklık” bölümüne gidin ve “Uyandırmak İçin Kaldır” seçeneğini kapatın.

Pil ömrünü uzatmak için arka plan uygulama yenilemeyi kapatın

Arka planda uygulama yenileme, telefonunuzu kullanmıyorken uygulamaların yeni veriler almasına olanak tanır. Çok sayıda uygulamanız varsa, bu yalnızca pil ömrüne değil, aynı zamanda veri ödeneklerine de zarar verebilir.

“Ayarlar > Genel > Arka Planda Uygulama Yenileme”ye gidin. Sonraki ekranda, arka planda güncellemeniz gerekmeyen uygulamaları kapatın.

iPhone pili çabuk bitiyorsa konum servislerini azaltın

Sürekli konum verilerini alan uygulamalar iPhone pilinizi hızla tüketebilir. İstenmeyen uygulamalar konum servislerini kısıtlayabilir ve bu da iPhone pilinin hızlı bitmesine yardımcı olabilir.

Uygulamaları kısıtlamak için “Ayarlar > Gizlilik > Konum Servisleri”ne gidin. Bir uygulama seçin ve ardından iznini “Asla” veya “Uygulamayı kullanırken” olarak değiştirin. Bu düzeltme, pil ve veri tasarrufu yapmanıza yardımcı olacaktır.

Bu çözümler işe yaramazsa servisimizi ziyaret edin, profesyonel teknisyenlerimiz size yardımcı olacaktır.