iPhone 12 Hakkında her şey

Apple’ın piyasaya süreceği iPhone 12 ve iPhone 12 Pro olarak adlandırılabilecek 2020 iPhone’ları hakkında söylentiler ve detayları yazımızda okuyabilirsiniz. Apple, 2020’nin Sonbaharında yeni iPhone 12 modellerini tanıtacak ve bu özet, şu ana kadar yaklaşan cihazlar hakkında duyduğumuz tüm söylentileri içeriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR (Henüz Fiyatlar Belli Değil): iPhone 12 Ekran Değişimi Fiyat ve Tamiri

Apple 2020 iPhone Serisi

Eylül veya Ekim 2020’de beklenen 2020 iPhone’ların piyasaya sürülmesine birkaç ay kaldı, ancak yaklaşan cihazlar hakkında şimdiden düzinelerce söylenti var. Apple, 2019 iPhone serisinde kullandığı adlandırma şemasını takip ederse 2020 iPhone’ların iPhone 12 ve iPhone 12 Pro olarak adlandırılmasını bekliyoruz.

2020 iPhone’lar, iPhone X’in 2017’de piyasaya sürülmesinden bu yana gördüğümüz ilk tasarım değişikliklerinden bazılarını tanıtarak büyük güncellemeler içerecek. 5.4, 6.7 ve 6.1’de gelebilecek üç ekran boyutunda dört iPhone bekliyoruz. inç (x2).

Söylentiler, 6,7 inç iPhone ve bir 6,1 inçlik modelin üçlü lensli kameralara sahip üst düzey cihazlar olacağını, 5,4 ve 6,1 inçlik modellerin ise çift lensli kameralı alt uç iPhone’lar ve daha uygun fiyat etiketi olacağını gösteriyor. . 2020’deki tüm iPhone’ların fiyatı ne olursa olsun OLED ekran teknolojisine sahip olması bekleniyor ve bazı üst seviye modellere 120 Hz “ProMotion” yenileme hızı dahil edilebilir, ancak pil ömrü kısıtlamaları nedeniyle bu garanti edilmiyor ve Apple 2021’e kadar bekleyebilir. özelliği eklemek için.

Söylentilere göre, 2020 iPhone 12, 4.7 inçlik iPhone SE’den bu yana piyasaya sürdüğü en küçük iPhone Apple olacak. 6,7 inç boyutuyla 2020 iPhone 12 Pro, Apple’ın bugüne kadarki en büyük iPhone’u olacak ve 6,5 inç iPhone 11 Pro Max’in üzerinde olacak. İki 6.1 inçlik model, boyut olarak mevcut iPhone 11’e benzer olacak.

Tasarım açısından söylentiler, 2020’de çıkacak yeni iPhone’ların, iPhone 4 veya iPad Pro’nun çerçevesine benzeyen metal bir çerçeve ile önemli bir yeniden tasarıma sahip olacağını öne sürüyor. İPhone 4, paslanmaz çelik çerçevesi için yeni iPhone’larda çoğaltılabilen ve tasarımı 2020 iPad Pro modellerine uygun hale getiren ayırt edici, düz bir görünüme sahipti.

Apple’ın öndeki çentiğin boyutunu küçülten yeni bir TrueDepth kamera sistemi kullanacağına dair söylentiler vardı, ancak bu konuda sızıntılar karışık ve çentik boyutunda değişiklik olmayacaktı. Ayrıca, odadaki nesneler için derinlik bilgilerini hesaplamak için bir lazer kullanan ve hem fotoğrafçılığı hem de AR yeteneklerini geliştiren bir 3D üç lensli arka kamera sistemi söylentileri var.

iPhone 12 Dummy incelemesine buradan ulaşabilirisiniz.

2020, Apple’ın iPhone’da 5G desteğini tanıttığı ilk yıl olacak ve yeni cihazların 4G LTE ağlarından çok daha hızlı olan 5G ağlarına bağlanmasına izin verecek. Söylentilere göre, iPhone 12 serisindeki tüm iPhone’lar 5G bağlantısına sahip olacak, ancak bazı ülkeler mmWave teknolojisini uygulamadığından tüm iPhone 12 modellerinin tüm ülkelerde süper hızlı mmWave desteğine sahip olup olmayacağı henüz belli değil.

2020’de çıkacak iPhone 12 modelleri, TSMC tarafından üretilen Apple tasarımı 5 nanometre A14 çip kullanacak. A14 yongasının, ek pil kullanan 5G’yi telafi etmek için pil ömründe küçük kazanımlar getirebilecek hem hız hem de verimlilik iyileştirmeleri getirmesi bekleniyor.

2020'de çıkan iPhone Serileri

Söylentiler, Apple’ın iPhone 12 modelleriyle birlikte kutuya bir güç adaptörü veya EarPods dahil etmeyi planlamadığını ve şirketin üretim maliyetlerini ve ambalajı azalttığını gösteriyor. Bunun yerine Apple, ayrıca satın alınabilen 20 W güç adaptörü sunabilir. USB-C – Lightning kablosu, Apple’ın yeni bir örgülü kablo tasarımı sunmayı planladığını gösteren söylentilerle birlikte bir yükseltme alabilir.

Muhtemel İsim

Apple’ın iPhone adlandırma planları, iPhone 8’in 2017’de iPhone X ile birlikte piyasaya çıkmasından ve iPhone 9’u tamamen atladığından beri kafa karıştırıcı. Apple, 2018’de iPhone XS, XS Max ve XR ile kafa karıştırıcı adlandırma şemasına devam etti, ancak 2019’da iPhone 11, iPhone 11 Pro ve 11 Pro Max ile işler daha net hale geldi.

Apple daha önce sayısal bir artış ve ardından bir “S” yılı yapmıştı, ancak 2020’de beklenen değişiklikler çok önemli olduğu için, bir iPhone 11S veya benzerini almamız pek olası değil ve çok daha muhtemel iPhone 12’ye bakın.

İPhone 11’in alt uç takipçisi iPhone 12 olarak adlandırılırsa (buna biz de bunu söyleyeceğiz), o zaman 2020’de gelecek iki üst uç cihazın iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro olmasını bekleyebiliriz. iPhone 12 Pro Maks. Apple’ın iPhone’un 2007’de piyasaya sürülmesinden bu yana kullandığı isimler aşağıdadır:

 • 2007 – iPhone
 • 2008 – iPhone 3G
 • 2009 – iPhone 3GS
 • 2010 – iPhone 4 (yeni tasarım)
 • 2011 – iPhone 4’ler
 • 2012 – iPhone 5 (yeni tasarım)
 • 2013 – iPhone 5’ler ve iPhone 5c
 • 2014 – iPhone 6 ve iPhone 6 Plus (yeni tasarım)
 • 2015 – iPhone 6s ve iPhone 6s Plus
 • 2016 – iPhone 7 ve iPhone 7 Plus
 • 2017 – iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X (yeni tasarım)
 • 2018 – iPhone XR, iPhone XS ve iPhone XS Max
 • 2019 – iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max

Tabii ki, yeni cihazlar piyasaya çıkana kadar, bu yeni cihazların iPhone 12, 12 Pro ve 12 Pro Max olarak adlandırılacağına dair bir onay yok, ancak şu anda en mantıklı olan tahmin bu.

Boyut Seçenekleri

Söylentiler, Apple’ın üç farklı boyutta dört iPhone sunacağını ve Apple’ın birkaç yıl içinde ilk kez yeni boyutlar sunacağını öne sürüyor .

Şimdiye kadar söylentiler 5.4 inç iPhone, 6.7 inç iPhone ve iki 6.1 inç iPhone göreceğimizi gösteriyor. 5,4 inç mevcut iPhone 11 Pro’dan daha küçükken 6,7 inç mevcut iPhone 11 Pro Max’tan daha büyük. Söylentiler, 5,4 inçlik cihazın iPhone 8 ile aynı boyuta yakın olacağını gösteriyor .

6.1 inçlik bir model ve 6.7 inçlik model, üst düzey “Pro” iPhone’lar olurken, diğer 6.1 inçlik iPhone ve 5.4 inçlik iPhone, iPhone 11’in alt uç modelleri ve halefleri olacak. Son iPhone’lar, üçlü lens kurulumlarına sahip daha yeni kamera sistemlerine sahipken, alt uç iPhone’lar çift lensli kamera kurulumlarına sahip olacak.

5.4″ iPhone’u deneyin

Tam ekranlı bir iPhone’a sahip olan iPhone sahiplerinin, yaklaşan 5,4 inç iPhone’un boyutunu görselleştirmesine olanak tanıyan görüntüler tasarladık. 5.4 inçlik iPhone, Apple’ın son yıllarda piyasaya sürdüğü en küçük iPhone olacak ve daha küçük bir form faktörü arayanları tatmin edecek.

iphone ekran boyutu karşılaştırma

Denemek için , tasarımı önizlemenizi sağlayacak resimlerin bulunduğu makalemize göz attığınızdan emin olun.

Tasarım Karşılaştırmaları

2020 iPhone’lar, iPhone 4’ün çerçevesine benzeyen metal bir çerçeveye sahip elden geçirilmiş bir tasarıma sahip olacak. Apple analisti Ming-Chi Kuo, yeni iPhone’ların daha karmaşık bir segmentasyon tasarımı ve yeni kanal açma ve enjeksiyon kalıplama prosedürleri kullanacağını söylüyor.

iphone 12 sahte model karşılaştırma

Yine de genel tasarım, iki cam parçası arasında kare kenarlı paslanmaz çelik çerçeve ile iPhone 4 veya iPad Pro’ya benzeyecek. Yeni iPhone, mevcut yuvarlak paslanmaz çelik çerçevenin yerini alacak paslanmaz çelik bir çerçeveye sahip olacak ve cihazın gövdesi için ön ve arka cam kullanmaya devam edecek.

iphone 4 modelleri

Çerçevedeki metalin oluk açılması ve enjeksiyonla kalıplanmasının, metal korumanın dahili antenin yüksek frekanslı iletim verimliliği üzerindeki olumsuz etkisini azalttığı söyleniyor. Kuo, Apple’ın çerçevedeki olukları korumak için safir veya temperli cam kullanacağına inanıyor. Bir söylentiye göre biraz daha geniş anten hatları bir olasılıktır , ancak bu henüz güvenilir bir kaynak tarafından desteklenmemiştir.

iphone 12 tasarım

iPhone 12’nin nasıl görüneceğine dair bir çizim

Bloomberg’e göre Apple’ın 2020’de sunmayı planladığı üst düzey iPhone’lardan en az ikisi, iPad Pro’nun tasarımını anımsatan kavisli kenarlar yerine düz, paslanmaz çelik kenarlara sahip yeni tasarıma sahip olacak.

Japon sitesi Mac Otakara 6.7 inçlik iPhone inanmaktadır olacak 8,1mm kalınlığında iPhone 11 Pro Max oldukça biraz daha ince olacağını 7.4mm kalınlığında. Ayrıca 11 Pro Max’ten biraz daha uzun olması bekleniyor. 5.4 inçlik iPhone’un yüksekliğinin iPhone SE ile iPhone 8’in yüksekliği arasında bir yerde olması bekleniyor. 5.4, 6.7 ve en az bir 6.1 inçlik iPhone’un alt kısmında farklı sayıda mikrofon delikleri olması bekleniyor.

İPad Pro tarzı tasarım ve boyut ayarlamalarının yanı sıra, Apple’ın cihaz için planlarını ortaya koyduğu iddia edilen sızdırılan şemalar, aşağıda listelendiği gibi, kayda değer birkaç küçük tasarım ince ayarını da gösteriyor:

 • Biraz daha büyük kamera lensleri
 • 5G için yanda daha kalın anten hatları
 • SIM tepsisi cihazın sol tarafına taşındı
 • Sağdaki Akıllı Konektör benzeri giriş (aslında bir anten olabilir)
 • Hoparlör ızgarasının sağ tarafında bir tane daha az hoparlör deliği
 • Biraz daha düşük güç düğmesi

iPhone 12’de bir Lightning bağlantı noktası olacak ve Apple, USB-C’ye geçmek yerine Lightning’i kullanmaya devam edecek.

Renkler

Çok sayıda söylenti, iPhone 12 Pro modellerinin , iPhone 11 Pro için bir seçenek olarak sunulan gece yarısı yeşili renginin yerini alacak olan yeni bir lacivert kaplamaya sahip olacağını öne sürdü.

iphone 12 gece mavisi

Bir başka söylenti, iPhone 12 modellerinin diğer renklerin yanı sıra açık mavi, mor ve açık turuncu renkte gelebileceğini öne sürüyor.

Şemalar ve Mockup’lar

Sızan görüntülerin iPhone 12 resmini, mevcut çentikten yaklaşık 1 / 3’ü daha küçük bir çentik olarak tasvir ettiği söyleniyor; iPhone 12 modellerinde küçülür.

iphone 12 şeması

Bu görüntülerin nereden geldiğine veya doğru olup olmadığına dair net bir bilgi yok, ancak bir tür destek belgelerinden gelebilecekleri anlaşılıyor. Arka kamera dizisi de söylendiği gibi üçlü lensli bir kamera ve 3D sensörle birlikte resmediliyor.

Bir render iPhone 12 Pro Max şimdiye kadar cihaz hakkında duydum Nisan ayında paylaşıldı sızan CAD tasarımları dayalı olduğu söylenen ve söylentiler birçoğu ile boyut kaydırma. Yeni iPhone, iki cam parçası arasında kare kenarlı paslanmaz çelik çerçeve ve daha büyük 6,7 inç OLED ekranla iPad Pro’dan tasarım ipuçları alıyor gibi görünüyor.

Görüntü, iPhone 12 Pro Max’in 7,4 mm kalınlığında ve 8,1 mm kalınlığındaki iPhone 11 Pro Max’ten biraz daha ince olacağını gösteriyor. Kamera çıkıntısının 1,21 mm’den 1,26 mm’de ölçülerek daha kalın olması bekleniyor. Oluşturmadaki çentik, mevcut çentik ile aynı boyuttadır.

iphone 12 mock 1

Bu görüntülemelerin tamamen doğru olup olmadığı belli değil, ancak yaklaşan iPhone’lar hakkında duyduğumuz güncel söylentilerle iyi eşleştikleri göz önüne alındığında, bu gerçekten 2020 iPhone’ların nasıl görüneceği olabilir.

iphone 12 mock 2

Nisan ayında ortaya çıkan iddia edilen iPhone 12 şemaları , Apple’ın cihaz için ön hoparlörü çerçeveye entegre ederek daha küçük bir çentik uygulayacağını öne sürdü. Güncellenen donanım düzeni, TrueDepth kamera sistemi içinde daha merkezi bir konuma taşınan ortam ışığı ve yakınlık sensörlerini de içerir.

iphone_12_sema

Sızdırılan şemalara ve Apple’ın tedarik zincirinden alınan bilgilere dayanan 3 boyutlu yazdırılmış iPhone 12 maketleri Haziran ayında ortaya çıktı ve bir boyut karşılaştırması sağladı.

iphone 12 semalar 1

Gösterilen kamera kurulumları, bazı iPhone’ların içermesi beklenen LiDAR 3D sensörüne sahip olmadığından, bu modeller tamamen doğru olmayabilir.

iphone 12 AIP module

Weibo’da iPhone 12’ye ait olduğu söylenen görüntüler , cihazın gövdesinde dairesel bir mıknatıs dizisini gösteriyor . Şarj etme veya montajla ilgili olabilecek 36 ayrı mıknatıs vardır. Apple’ın bir noktada kendi kablosuz şarj cihazını piyasaya sürmesi durumunda, hizalama amacıyla olabileceğine dair spekülasyonlar var.

iPhone 12 Kasa Seçenekleri

Her iPhone’un farklı boyutlarına daha yakından bir bakış sunan iPhone 12 kılıf kalıpları ve CAD görüntüleri Haziran 2020’de ortaya çıktı. Bunlar, üçüncü taraf vaka üreticileri tarafından sızdırılan şemalara dayalı olarak geliştirilen fiziksel kalıplardır.

iphone 12 kasalar

Bir vakayla ilk çıkan olmanın çok fazla parası vardır, bu yüzden çoğu zaman, bu tür kalıplar tedarik zinciri sızıntılarına göre doğru bir şekilde geliştirilir.

iPhone 12 kasa kalıpları

Kalıplar ilkel, ancak iPhone 12 modellerinin benimsediği söylentileri olan iPhone 4 tarzı tasarıma sahipler. Vaka oluşturucuların vaka geliştirme amacıyla bu bilgiye sahip olmaları gerekmediğinden, çentiğin gerçek çentiğin boyutunu temsil etmeyebileceğini unutmayın.

Bazı söylentiler, iPhone 12 modellerinin daha küçük bir çentiğe sahip olacağını öne sürüyor ve bu kasa modelleri mutlaka bu söylentiyi çürütmüyor. Kasa modellerinin de doğru kamera yapıları olmayabilir, çünkü bu, kesme boyutunun ötesinde doğru olması gerekmeyen başka bir özelliktir.

Olmuştur çelişkili bilgiler değerinde belirterek olan iPhone 12 söylentiler hakkında. Örneğin EverythingApplePro, kasa üreticileri için CAD sızıntılarının doğru cihaz temsilleri olduğuna ve iPhone 12’nin daha küçük bir çentiğe sahip olmayacağına inanıyor.

Ayrıca, planlanan her iki Pro modelinden ziyade yalnızca 6,7 ​​inç iPhone “iPhone 12 Pro Max” LiDAR’a sahip olacağını ve söylentilere göre “Akıllı Konektör” ün bir mmWave anteni olduğunu öne sürdü.

iPhone 12 Sahte Modeller

iPhone 12 serisini temsil eden sahte modeller Haziran ayında çıkmaya başladı ve yeni cihazların boyutlarının ve tasarımlarının eski iPhone’lara kıyasla nasıl olduğuna daha net bir bakış sağladı.

Örneğin 5,4 inçlik iPhone, iPhone SE’den biraz daha büyük ancak iPhone 8 gibi Apple’ın 4,7 inçlik iPhone’larından biraz daha küçükken, 6,7 inç iPhone, Apple’ın piyasaya sürdüğü en büyük iPhone olacak.

Bu sahte modeller, sızdırılmış şemalara dayanmaktadır ve kasa üreticileri için tasarlanmıştır. Kasa üreticileri, yeni iPhone’lar piyasaya sürüldüğünde yeni bir kasa ile ilk çıkan olmak için bu modellere dayalı kasalar oluşturuyor.

iphone 12 görünümü

Bunlar kasa üreticileri için tasarlandığından, arka kamera kurulumları ve öne bakan TrueDepth kamera tasarımı, bazı modeller için daha küçük bir çentik ile birlikte bir LiDAR sensörü önerdiğinden doğru olmayabilir. Sahte modellerde gösterilmese de bu özellikleri hala görebiliyoruz.

Bileşen Sızıntıları

Cam Muhafaza

iPhone 12 Pro modelleri için arka camın ne olabileceğinin bir fotoğrafı Ağustos ayında ortaya çıktı. Cam parçalardan biri, muhtemelen bir LiDAR Tarayıcı için olan ultra geniş lens deliğinin altında ekstra bir kesik içerir. Her iki Pro modelinin de üçlü lens kamera kurulumlarına sahip olması bekleniyor, ancak 6,7 inç iPhone 12 Pro, LiDAR Tarayıcıyı alan tek model olabilir.

iphone 12 cam muhafaza

iPhone 12 5.4 İnç Ekran

5.4 inçlik iPhone 12’nin ekran panelini tasvir eden iddia edilen görüntüler , sosyal ağ sitesi Weibo’da Temmuz ayında paylaşıldı ve eğer doğruysa, çentik tasarımı iPhone 12 serisinde belki de daha küçük çentiklerin kullanılabileceğini gösteriyor.

iphone 12 ekran sızıntısı

Ekran daha küçük bir iPhone içindir, ancak 11 Pro ve 11 Pro Max gibi mevcut iPhone’larda çentik her iki cihazda da aynı boyuttadır. 2020’deki tüm iPhone’lar aynı boyutta çentiğe sahipse, çentik mevcut çentik tasarımından daha küçük olabilir.

iphone 11 pro vs iphone 12

iPhone 12 Ekran Ünitesi

Sözde bir iPhone 12 ekran birimi Ağustos ayında çevrimiçi olarak sızdırıldı ve bize olası bir iPhone 12 ekran bileşenine bir göz attı. Ekran birimi, iPhone 11 Pro için tasarlanmış benzer bir bileşenden önemli ölçüde farklı görünüyor ve bir 5G anten modülünü barındırmak için mantık kartının cihazın diğer tarafına hareket ettiği söylentileriyle ilgili olabilir.

iphone 12 ekranı

Ekran biriminin boyutunun ne olduğu belli değil, ancak çentiğin boyutuna göre 5,4 inç iPhone 12’den olabilir.

A14 İşlemci

Fotoğraflar RAM bileşeni A14 yonga Temmuz ayında çıkmasına karşın, çip komponent Nisan 2020 yılında imal edildi dışındaki görüntülerin panoda edilecek bir şey yok.

iPhone 12 Anakartı

Mayıs ayında sızdırıldığı iddia edilen bir iPhone 12 veya iPhone 12 Pro logic board gösteren bir görüntü. Anakartının hangi iPhone’a ait olduğu belli değil ve ondan öğrenilecek çok şey yok.

Görüntü

Apple’ın 2020’de hem yüksek kaliteli (diğer bir deyişle daha pahalı) iPhone’lar hem de düşük kaliteli (daha uygun fiyatlı) iPhone’lar sunmaya devam etmesi beklenmesine rağmen, tüm cihazlar bu yıl OLED ekranlarla donatılmış olabilir ve Apple, LCD’leri ortadan kaldırıyor. iPhone serisi.

Apple’ın iPhone serisinde OLED’i kullanması “daha esnek telefon tasarımına” olanak tanıyacak. Apple, Apple’ın iPad’leri ve MacBook’ları için LCD’ler yapan Çinli şirket BOE Display’in OLED ekranlarını test ediyor . Apple, son OLED iPhone’larda Samsung OLED ekranları kullanıyor ve bunu yapmaya devam etmesi bekleniyor; Samsung , iPhone 12 modelleri için kullanılan ekranların yüzde 80’ini sağlıyor .

2020’de piyasaya sürülecek olan bazı yeni iPhone’ların , dokunmatik ekran devresinin ayrı bir katmana ihtiyaç duymadan doğrudan OLED panelinde desenlenmesini sağlayan ve daha ince bir ekran ve daha düşük üretim maliyetleri sağlayan Y-OCTA adlı bir Samsung teknolojisini benimsemesi bekleniyor. bunun daha ince bir gövde tasarımına dönüşüp dönüşmediği açık değil.

Gelecekteki iPhone’lar, Apple Watch’un düşük güçlü LTPO ekran teknolojisini benimseyebilir . LTPO veya düşük sıcaklıklı polikristalin oksit, Apple’ın şu anda kullandığı arka panel teknolojisi olan LTPS’den veya düşük sıcaklık polisilikondan yüzde 15’e kadar daha az güç kullanan bir Oksit TFT yapısına sahiptir. Apple’ın bu teknolojiyi iPhone 12 için mi yoksa gelecekteki bir iPhone için mi benimseyeceği tam olarak belli değil.

2020’de piyasaya sürülecek bazı iPhone’ların, LG tarafından sağlanan dokunmatik entegre ekranları da içerdiği söyleniyor , LG ayrıca 2020’nin ikinci yarısında LTPO arka düzlem teknolojisine geçmeyi planlıyor, belki de bazı 2020 iPhone’lar için daha fazla güç verimli ekranlar sağlıyor. zamanında hazırdır.

Elma tedarikçisi BOE bildirildi vermekte başarısız görüntüler OLED kalite kontrol testleri geçmek için koyamadık sonra Apple’ın iPhone 12 OLED panellerin ilk sevkiyatını ve BOE en panelleri kullanılmayacaktır ilk 2020 iPhone’lar içinde. Apple bunun yerine LG Display gibi diğer tedarikçilerin ekranlarını kullanacaktır .

Görüntü Ayrıntıları

Her iPhone için beklenen ekran ayrıntıları sızdırıldı, ayrıntılar aşağıda:

 • 5,4 inç iPhone 12 – Samsung Display’den Y-OCTA entegre dokunmatik OLED ekran. 475 PPI ile 2340 x 1080 çözünürlük.
 • 6.1 inç iPhone 12 Max – BOE / LG Ekran’dan 2532 x 1170 çözünürlüklü ve 460 PPI OLED ekran.
 • 6.1 inç iPhone 12 Pro – Samsung’un OLED ekranı, muhtemelen XDR ile. ProMotion mümkündür, ancak güç gereksinimleri ve LTPO eksikliğine bağlı olarak garanti edilmez. 2532 x 1170 çözünürlük ve 460 PPI.
 • 6.7 inç iPhone 12 Pro Max – Samsung’un Y-OCTA destekli ve muhtemelen XDR’li OLED ekran. ProMotion mümkündür, ancak güç gereksinimleri ve LTPO eksikliğine bağlı olarak garanti edilmez. 458 PPI’da 2778 x 1284 çözünürlük.

ProMotion Teknolojisi

Bazı söylentiler , Apple’ın üst düzey iPhone Pro modelleri için 120 Hz ProMotion ekranı düşündüğünü ve ProMotion iPhone’un, ekranı akıcı kaydırma için ekrandaki içeriğin hareketine dinamik olarak ayarlayan ProMotion iPad Pro’ya benzer şekilde çalışabileceğini öne sürüyor. , daha yüksek yanıt süresi ve daha yumuşak hareket.

İPad’in ekran yenileme hızı, pil ömrünü korumak için görüntülenenlere göre değişir. Örneğin, bir film izliyor veya oyun oynuyorsanız, yenileme hızı 120 Hz olabilir, ancak bir web sayfasını okuyor veya bir fotoğrafa bakıyorsanız, 120 Hz yenileme hızına ihtiyacınız yoktur, bu nedenle kare hızı otomatik olarak düşer. 120 Hz yenileme hızına sahip bir iPhone da benzer şekilde çalışabilir.

İyileştirilmiş bir yenileme hızı , görüntülenen içeriğe daha fazla akışkanlık ve gerçekçilik getirerek iPhone’un OLED ekranlarını önemli ölçüde iyileştirebilir.

ProMotion teknolojisinin iPhone’a girip girmeyeceği tam olarak belli değil, çünkü pil ömrü üzerinde çok fazla etkisi olabilir. Örneğin bir söylenti, iPhone’da 2021 yılına kadar düşük güçlü LTPO teknolojisinin beklenmediğini ve bunun ProMotion ekranların 2020 iPhone serisine eklenmesini engelleyen bir engel olabileceğini söyledi .

Diğer söylentiler, ProMotion’ın 2020 için planlandığını öne sürdü, ancak Apple, pil ömrü standartlarını karşılamıyorsa iPhone’un ekranına bu özelliği eklemeyecek. Ağustos ayındaki bir söylenti, Apple’ın 120Hz ekranla ilgili tedarik zinciri sorunları nedeniyle iPhone 12 Pro lansmanını erteleyebileceğini veya özelliği tamamen kaldırabileceğini öne sürdü . Görünüşe göre Apple, 120Hz paneller mevcut olsa bile, cihaz için 120Hz sürücü IC’leri elde edemiyor, bu nedenle 120Hz durumu belirsiz kalıyor.

6.7 inçlik iPhone 12 Pro Max’in bir test modelinden olduğu söylenen ekran görüntüleri, Apple’ın LiDAR işlevselliğini ve 120Hz’lik ekranı test ettiğini öne sürüyor, ancak 120Hz özelliğinin iPhone 12 Pro’nun son sürümüne geçip geçmeyeceği hala belirsizliğini koruyor. Bu ekran görüntülerinin yasal olup olmadığı da belirsiz.

iPhone 12 Arka Kameralar

Apple, iPhone 11 Pro ve Pro Max’in yeni üçlü lens kurulumuyla 2019 iPhone serisinde arka kamera sisteminde büyük değişiklikler yaptı ve 2020 daha fazla kamera iyileştirmesi getirebilir. Söylentiler, 2020’de piyasaya sürülecek yeni iPhone modellerinden en az birinin, Apple’ın 2020 iPad Pro modellerinde eklediği LiDAR Tarayıcı özelliğine benzeyen bir 3D kameraya sahip olacağını gösteriyor.

iPhone 12 arka kameralar lidar sensörlü

iPad Pro’daki LiDAR Tarayıcı, sensörden beş metreye kadar uzaktaki çevredeki nesnelere olan mesafeyi ölçmek için yansıyan ışığı kullanır; bu, 16,4 fit’e eşdeğerdir. İçeride ve dışarıda çalışır ve esasen etrafınızdaki ortamı nano saniyelik hızlarda foton düzeyinde haritalayabilir.

iPadOS’teki derinlik çerçeveleri, geliştirilmiş artırılmış gerçeklik özellikleri için bir sahnenin daha ayrıntılı ve eksiksiz bir şekilde anlaşılmasını sağlamak için LiDAR Tarayıcı tarafından ölçülen derinlik noktalarını, kameralardan gelen verileri ve hareket sensörlerinden gelen verileri birleştirir. İPhone’daki söylenti 3D kamera, aynı olmasa da benzer şekilde çalışacaktır.

Apple’ın, 2020’de çıkacak iPhone modellerinden en az birine dahil edilmesi beklenen 3D derinlik sensörünü sağlamak için San Jose merkezli Lumentum firmasının VCSEL lazerlerini kullandığı söyleniyor. Apple, VCSEL’leri veya dikey boşluklu yüzey yayanları kullandı. TrueDepth ön kamera için 2017’den beri lazerler, ancak uçuş süresi kamerası için kullanılacak VCSEL lazerleri daha gelişmiş.

Şimdiye kadar söylentiler, 2020’de piyasaya sürülecek olan üst düzey 6.7 inç iPhone’un yeni uçuş zamanı arka kamerayı kullanacağını gösteriyor, bu nedenle daha düşük bir fiyata sahip olacak alt uç iPhone’larda bulunma olasılığı düşük. etiket. Orada bir olasılık da daha yüksek uç 6.7 inçlik iPhone ile sınırlı olabileceğini.

2019 iPhone serisinde olduğu gibi, 2020 iPhone’ların farklı kamera teknolojisine sahip olması bekleniyor. UBS analistleri, Apple’ın üçlü lensli kameralara sahip yüksek kaliteli 6,7 ve 6,1 inç iPhone’lar üzerinde çalıştığına, alt uç 5,4 ve 6,1 inçlik iPhone’larda ise çift lensli kameralara sahip olabileceğine inanıyor .

Üst düzey iPhone 12 modelleri , mevcut 2x optik yakınlaştırmadan geliştirilmiş 3x optik yakınlaştırmalı gelişmiş bir telefoto lense sahip olabilir . Apple ayrıca daha iyi düşük ışık performansı için Smart HDR’yi iyileştirmeyi planlıyor olabilir.

2020 yılında üst seviye 6.7 inçlik iPhone söyleniyor elde edilmez potansiyel bu cihazlara ultra geniş açılı lense görüntü sabitleme getireceğini sensör kaydırmalı görüntü sabitleme teknolojisi. Sensör kaydırma teknolojisi, optik görüntü sabitlemenin ayrı lensler yerine kamera sensörüne uygulanmasına izin verir.

 

Privacy Preference Center