Samsung Galaxy S20 Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

1938 yılında Güney Kore’de Lee Byung-Chul tarafından kurulan Samsung, tüm kullanıcı profillerine uygun ürün çeşitliliği ile öne çıkıyor. Beyaz eşyadan, televizyona, küçük ev aletlerinden cep telefonlarına kadar çok çeşitli ürün yelpazesine sahip olan Samsung, dünya elektronik sektöründe öncü markalardan biridir.

Gelişen çağa ayak uyduran akıllı cep telefonu modelleri ile teknoloji meraklılarının beklentilerini karşılayan Samsung. gelişmiş teknik özellikleriyle sunduğu cep telefonu modelleri ile de çok sayıda kullanıcının beğenisini kazanıyor.

Samsung Galaxy S serisi her zaman en çok beklenen akıllı telefon sürümlerinden biri olarak tekonoloji meraklılarının ilgisini çekiyor.  S9 serisiyle mütevazı bir yükseltmenin ardından 2019’un Galaxy S10 serisi, ekran için tamamen yeni Infinity-O tasarımı, üçlü arka kameralar ve hatta üçüncü bir “bütçe” modeli ile telefon sektöründe lider konuma gelen Samsung’un  Galaxy S20 lansmanın 11 Şubat’ta yapıldı. 

Samsung’un yıllar içinde amiral gemisi olarak kabul edilen Galaxy S telefon serisinin, Samsung Galaxy S20 modeli ile yükseltilmiş tekonoloijk özellikleri aynı anda sunması bekleniyor. Türkiye’de teknolojiyi dünya ile aynı zamanda sunmayı vadeden teknoloji marketleri, Samsung markasının son sürüm cep telefon modeli olan Galaxy S20 serisini de Mart ayı itibariyle vitrinlerinde sergilemeyi hedefliyor.

Samsung Galaxy S20 Özellikleri

Samsung, Galaxy S dizisi ile en yeni Qualcomm mobil işlemciyi teknoloji merkalılarına ilk kez sunarak sektörde öncü olduğunu bir kez daha ispatlıyor. Bu yıl, hem Galaxy S10 hem de Not 10’a güç veren Snapdragon 855’ten sonra Snapdragon 865’İ Galaxy S20’de kullanıyor. Yeni tanıtılan Snapdragon 865, diğer yetenekler arasında dijital asistan performansını ve görüntü tanımayı hızlandıran bir performans sergiliyor.

Samsung tarafından “Nonacell” teknolojisi için İngiltere’de alınan patent, Galaxy S20 Ultra’nın 12MP’ye indirgeyebilen 108MP bir kameraya sahip olacağı da öngörülüyor. S20 Ultra (en üst düzey sürüm), 128 GB, 256 GB veya 512 GB depolama alanına ve 12 GB ya da 16 GB RAM kapasiteli olması hedefleniyor.

 Samsung, Qualcomm Snapdragon 865 yongasını modemin içine entegre etmek yerine yongayı tamamlamak için bir X55 5G modem içereceğini belirtiyor. Bu özellik, modemi yerleşik ve daha küçük olan 765 yongası kadar yer tasarrufu sağlamıyor. Ancak yine de yeni üst seviye CPU’ya göre 5G yeteneklerini göstermesi bekleniyor. Galaxy S20 için hedeflenen X55 modem, taşıyıcıların kullandığı tüm bant yelpazesinde 5G dağıtımlarının tamamını desteklemesi bekleniyor.

samsung galaxy s20 fiyat
samsung galaxy s20 fiyat

Çıkış Tarihi

 Samsung’un 11 Şubat Galaxy Unpacked etkinliğini San Francisco’da saat 14: 00’da yapacağı bekleniyor. Samsung’un bir önceki modeli Galaxy S10 serisi, Barselona’daki Mobil Dünya Kongresi 2019 ticaret fuarından birkaç gün önce ürün lansmanını gerçekleştirildiği biliniyor. 

Bu cihaz 20 Şubat’ta basına tanıtılmış ve ancak cihazlar 8 Mart’ta vitrinlerde yerini alabilmişti. Şirketin yaptığı son açıklamalar dikkate alındığında Galxy S20’nin de 6 Mart 2020 tarihinde vitrinlerde olması planlanıyor. Şu anda Samsung, Galaxy S20 serisini bekleyen kullanıcılardan ön sipariş kabul ediyor. Ön siparişi verilen cihazların ise 6 Mart itibariyle sevenlerinin eline ulaşması hedefleniyor.

Fiyatı

 Samsung’un, Galaxy S20 için 5 farklı varyasyon ile telefon meraklılarının karşısına çıkması bekleniyor. Bu modeller; Samsung Galaxy S20, Galaxy S20 5G, Galaxy S20 +,Galaxy S20 + 5G, ve Galaxy S20 Ultra 5G olarak sıralanıyor.

S20 +, S20 + 5G ve S20 Ultra 5G arasındaki farkın oldukça beğeni kazanacağı ve beklentilerin üstündeki performansı ile teknoloji meraklılarının ilgisini çekeceği öngörülüyor. Ultra varyant ise grubun en iyi kamera teknolojisini ve daha büyük bir ekran yapısını ön plana çıkarıyor. Modelleri belirlenen Samsung Galaxy S20 serisinin üst segment telefon fiyatlarıyla benzerlik göstermesi olası ihtimaller arasında sayılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: iPhone Kapanma Sorunu Çözümü