Fotoğrafları Bilgisayardan iPhone’a Aktarma Yedekleme

Bilgisayarınızda iPhone’unuza aktarmak istediğiniz harika fotoğraflardan oluşan bir kitaplığınız mı var? Kabloları ve hatta bulutu kullanarak fotoğrafları bir Mac veya PC’den bir iPhone’a aktarmanın birçok yolu vardır. İşte bilmeniz gerekenler.

Fotoğrafları Mac’ten iPhone’a Aktarma

 1. iPhone’unuzu Mac’inize bağlayarak başlayın. Bu, iPhone’unuzla birlikte gelen kabloyla veya Wi-Fi üzerinden yapılabilir. Bilgisayarla senkronizasyon için iPhone’a “güvenmeniz” istenebilir. Öyleyse, iPhone’daki talimatları izleyin.
 2. Yeni bir Finder penceresi açın.
 3. Sol taraftaki kenar çubuğunda iPhone’unuzu tıklayın.
 4. Fotoğrafları’ı tıklayın.
 5. Eşitlemeyi etkinleştirmek için Fotoğrafları cihazınıza şuradan senkronize edin: seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretleyin.
 6. Açılır menüden iPhone’unuzla eşzamanlamak istediğiniz fotoğrafları içeren programı seçin. Çoğu durumda, bu önceden yüklenmiş Fotoğraflar uygulaması olacaktır.
 7. Senkronizasyon ayarlarınızı seçin. Tüm fotoğrafları ve albümleri veya Seçili Albümleri senkronize etmeyi seçebilirsiniz . Seçili Albümler’i seçerseniz, alttaki kutuda senkronize etmek istediklerinizi işaretleyin. Ayrıca favori fotoğrafları ve videoları senkronize etmeyi de seçebilirsiniz.
 8. Ayarlarınızı seçtikten sonra, ayarlarınızı kaydetmek ve fotoğrafları Mac’inizden iPhone’unuza aktarmak için Uygula’yı tıklayın.

iphone rehber aktarma

Windows Kullanarak Fotoğrafları Bilgisayardan iPhone’a Aktarma

Bir PC’den iPhone’a fotoğraf aktarmak, Finder yerine iTunes kullanmanız dışında Mac kullanmaya oldukça benzer. Bunu yapmak için şunlara ihtiyacınız var:

 • PC’nizde yüklü iTunes 12.5.1 veya üstü. Eğer sahip değilseniz, ücretsiz olarak indirebilirsiniz.
 • Aktarmak istediğiniz fotoğraflar önceden yüklenmiş Windows Photos uygulamasında saklanır.

Bunu anladıktan sonra yapmanız gerekenler.

 1. Kablo kullanarak iPhone’unuzu Windows PC’nize bağlayın.
 2. iTunes otomatik olarak açılmazsa açın.
 3. İstenirse, parolanızı kullanarak iPhone’unuzun kilidini açın ve ekrandaki istemleri izleyerek telefona “güvenin”.
 4. iTunes’da, sol üst köşedeki oynatma kontrollerinin hemen altındaki iPhone simgesine tıklayın.
 5. Sol taraftaki kenar çubuğunda Fotoğraflar’ı tıklayın.
 6. Eşitlemeyi etkinleştirmek için Fotoğraflar eşitle yanındaki kutuyu işaretleyin.
 7. Açılır menüden iPhone’unuzla eşzamanlamak istediğiniz fotoğrafları içeren programı seçin. Bu önceden yüklenmiş Windows Photos uygulaması olmasıdır.
 8. Senkronizasyon ayarlarınızı seçin. Tüm fotoğrafları ve albümleri veya Seçili Albümleri senkronize edebilirsiniz . Seçili Albümleri seçerseniz, senkronize etmek istediklerinizi işaretleyin. Her iki seçenekte de favori fotoğrafları ve videolarla senkronize edebilirsiniz.
 9. İşiniz bittiğinde, ayarlarınızı kaydetmek ve fotoğrafları PC’nizden iPhone’unuza aktarmak için Uygula’yı tıklayın.

bilgisayardan iphone fotoğraflar nasıl aktarılır

iCloud Kullanarak Fotoğrafları Bir Bilgisayardan iPhone’a Aktarma

Fotoğraflarınızı iCloud Fotoğraf Kitaplığınızda saklarsanız, onları oradan iPhone’unuza almak o kadar kolaydır ki, neredeyse hiçbir şey yapmanıza gerek kalmaz. İPhone’unuzu iCloud Fotoğraf Kitaplığınızla bir kez eşzamanlayacak şekilde ayarlayın ve ardından tüm yüklemeleriniz iPhone’unuzla otomatik olarak eşzamanlanacaktır. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. iPhone’unuzda Ayarlar’a dokunun.
 2. Ekranın üst kısmında adanıza dokunun.
 3. iCloud’a dokunun.
 4. Fotoğraflar’a dokunun.
 5. Taşı iCloud Fotoğraf üzerinde / yeşile kaydırıcı. Bunu yaptığınızda, fotoğraflar iCloud hesabınızdaki iPhone’unuzla eşzamanlanacaktır. Bunun ne kadar süreceği, sahip olduğunuz fotoğraf ve video sayısına ve dosyaların ne kadar büyük olduğuna bağlıdır.
 6. Fotoğrafları iCloud’dan iPhone’a eşzamanlamak istediğinizde, fotoğrafları web üzerinden veya Mac’inizin Fotoğraflar uygulaması aracılığıyla iCloud’a eklemeniz yeterlidir. İCloud’a yükledikten sonra, iPhone’unuza otomatik olarak indirilir.

Google Fotoğraflar’ı Kullanarak Fotoğrafları Bir Bilgisayardan iPhone’a Aktarma

Fotoğraflarınızı bulutta depoluyor ancak iCloud yerine Google Fotoğraflar’ı kullanmayı tercih ediyorsanız, fotoğrafları yine de iPhone’unuza aktarabilirsiniz. Bunu yapmak için şunlara ihtiyacınız olacak:

 • Bir Google hesabı.
 • Google Fotoğraflar’da depolanan fotoğraflar.
 • Google Fotoğraflar App Store’dan app (ücretsiz).

Bu üç şeye sahip olduğunuzda, uyumlu uygulamalardan Google Fotoğraflar hesabınıza veya bilgisayarınızdan Google Foto sitesine fotoğraflarınızı sürükleyip bırakarak eklemeniz yeterlidir.

Ardından, iPhone’unuzda Google Fotoğraflar uygulamasını bir sonraki açışınızda, yeni fotoğraflar uygulama ile senkronize edilecek ve iPhone’unuza aktarılacaktır. Bu kadar basit!