En İyi Gürültü Önleyici Kulaklıklar 2020

Aktif gürültü engelleme özelliğine sahip gerçek kablosuz kulaklık seti mi arıyorsunuz? Apple’ın AirPods Pro’sundan daha fazla seçenek var.

Aktif gürültü iptali, kulaklık teknolojisinin zirvesidir. ANC kulaklıklar,  dış gürültüye elektronik olarak karşı koymak (veya “iptal etmek”) için esasen kulağınızda bir ayna görüntüsü ses dalgası üreterek çalışır. Bu teknoloji, bir jet motorunun vızıltısı gibi sürekli bir gürültünün olduğu ortamlarda en iyi şekilde çalışır – bu nedenle  Bose ANC kablosuz kulaklıklar, havalimanlarında bir durum sembolü haline gelmiştir.

Teknoloji eskiden tam boy kulak üstü kulaklıklarla sınırlıydı. Ancak son birkaç yılda, kulaklık boyutuna küçültüldü. Sony’nin 2018 modelleri,  WF-SP700N  ve  WF-1000X öncülerdi , ancak Apple’ın AirPods Pro , gürültü önleyici kulaklıkları ana akım haline getirdi . Bu amaçla, tümü kişisel olarak kullandığım aktif gürültü engelleme özelliğine sahip en iyi gerçek kablosuz kulaklıkları tamamladık  . Bu yıl Apple’ın ardından daha fazla rakip gelmeye devam ettikçe, daha birçok modelin piyasaya çıktığını göreceğiz ve bu listeyi buna göre güncelleyeceğiz.

Kulak üstü kulaklıklar veya kulak üstü kulaklıklar dahil tüm stillerde ANC kulaklık mı arıyorsunuz? 2020’nin en iyi gürültü önleyici kulaklıklarına göz atın  . Hangi modelleri en iyi gürültü önleyici kablosuz kulaklıklar olarak gördüğümü öğrenmek için burayı okumaya devam edin.

En iyi ses veren gürültü önleyici kulaklık

Sennheiser Momentum 2 Kablosuz Kulaklık
Sennheiser Momentum 2 Kablosuz Kulaklık

Sennheiser Momentum Kablosuz Kulaklık 2

Suya dayanıklı :  Evet  (IPX4 derecesi – su sıçramasına dayanıklı)

Şu anda mevcut olan ikinci nesil Momentum True Wireless 2 kulaklık çifti 300 dolardan ucuz değil, ancak orijinallerinden daha iyi. Bu kablosuz kulaklıklar, biraz daha küçük, daha rahat bir tasarıma, AirPods Pro’ya rakip olan aktif gürültü engellemeye  , iyileştirilmiş pil ömrüne (orijinallere kıyasla 7 saate kadar) ve aramalar sırasında daha iyi gürültü azaltma ve ortam gürültüsü engellemeye sahiptir. Ve siyah renklerini beğenmezseniz, beyaz bir versiyonu da mevcuttur. En önemlisi, Momentum True Wireless 2, AirPods Pro’dan açıkça üstün ses kalitesine sahip – gerçek kablosuz kulaklıklar için – aynı mükemmel sese sahip.

Bunlar, AAC ve AptX kodeklerini destekleyen Bluetooth 5.1 kullanır (Samsung’un Galaxy telefonları gibi AptX’e sahip cihazlar için). Sennheiser Momentum True Wireless 2 incelememizi okuyun.

Mpow X3 Kablosuz Kulaklık

MPOW X3 kulaklık
MPOW X3 kulaklık

Suya dayanıklı : Evet (IPX7 su geçirmez)

Mpow X3 kulaklıkları, oldukça etkili olan iyi netlik, güçlü bas ve aktif gürültü önleme ile 52 $ ‘lık düşük fiyatı (şu anda Amazon’da% 20 indirim kuponu var) için yüksek sesle ve şaşırtıcı derecede iyi ses çıkarıyor.

Mpow, kulaklıklarını düzenli olarak değiştiriyor gibi görünüyor ve X3 modeli bir güncelleme için kısa bir süre için Amazon’dan çıkarıldı: “Yeni sürüm, ses kontrolünü yükseltti [ve] aktif gürültü engelleme işlevini ve çağrı etkisini optimize etti,” dedi şirket bana. “Ayrıca, uzun süre takması daha rahat olan süper yumuşak kulak başlıklarını da ekledi.”

Bana rahat ve güvenli bir şekilde oturdular ve XL kulak uçlarından sıkı bir yalıtım aldım. Tamamen su geçirmezdirler (IPX7) ve standart AirPods çantasının dolgun bir versiyonu gibi görünen bir şarj kutusunda, USB-C şarj ile orta ses seviyelerinde 7 saate kadar pil ömrü elde ederler. Çağrı kalitesi iyidir – sesinizi ‘tomurcuklarda duymanıza izin veren bir yan ton özelliğine sahiptirler – ancak aramalar sırasında daha iyi gürültü azaltma özelliğine sahip başka modeller kullandım. Bir YouTube videosunu yayınlarken seste bir gecikme olduğunu fark ettim, ancak iTunes filmlerini izlerken herhangi bir sorun yaşamadım.

Dokunmatik kontroller biraz riskli ve alışmak biraz zaman alıyor ve kutudaki talimatların eski X3 için görünmesine yardımcı olmadı ( mevcut talimatları çevrimiçi buldum , bu da işleri anlamama yardımcı oldu). Ancak birkaç küçük dezavantajı bir yana, X3 büyük bir değer.

Apple AirPods Pro Kablosuz Kulaklık

Apple AirPods Pro
Apple AirPods Pro

Suya dayanıklı : Evet (IPX4 derecesi – tere ve su sıçramasına dayanıklı)

AirPods Pro, 249 dolarlık bir modelin beklediğiniz kadar sihirli ses çıkarmasalar bile, hala harika bir çift gerçek kablosuz gürültü önleyici kulaklık olmayı başarıyor. Bu, büyük ölçüde, kazanan tasarımları ve kulağa oturması, gelişmiş bas performansı, etkili gürültü iptali ve mükemmel çağrı kalitesinden kaynaklanmaktadır. Evet, bu yüksek kaliteli kulaklıklar pahalıdır, ancak iyi haber, onları her zaman kullanacaksınız. Muhtemelen pili yıpratacağınızı – zamanla azalır ve değiştirilemez – ve 18 ila 24 ay içinde yeni bir kulaklık satın almanız gerektiğini, eğer önce bunları kaybetmezseniz dikkat etmek önemlidir. . Her şeye rağmen adamım, müziğini dinlerken iyi görünecek misin? Apple AirPods Pro incelememizi okuyun.

En iyi gürültü önleyen kablosuz kulaklık

sony wf-1000xm3 kablosuz kulaklık
Sony WF-1000XM3 Kablosuz Kulaklık

Sony WF-1000XM3 kablosuz kulaklık

Suya dayanıklı: Hayır

Sony, gerçek kablosuz (AirPod tarzı) kulaklık arenasında pek bir oyuncu değildi, ancak WF-1000XM3 modeli bunu değiştirdi. Bu çift, ses kalitesi açısından ucuz olmasa da, bu fiyata en iyi gürültü önleyici kablosuz kulaklıklardır, Sennheiser, Beats, Master & Dynamic ve Bang’in daha pahalı rakiplerinin kalitesini ve performansını eşleştirebilir ve hatta aşabilir. & Olufsen. Ayrıca, bu rakiplerin sahip olmadığı bir özelliğe de sahipler: Cihazlarınızı salladığınızda kulağınızdaki ortam gürültüsünü azaltmak için aktif gürültü önleyici kulaklık teknolojisi.

Hiçbir kulaklık mükemmel değildir ve WF-1000XM3’ün bazı dezavantajları vardır. Kasa, AirPods Pro gibi rakiplerinkinden daha büyük ve özellikle gürültülü ortamlarda arama yapmak için en iyisi değiller. Ancak en büyük kırmızı işaret, ter geçirmez veya su geçirmez olarak değerlendirilmemeleridir. Bununla birlikte, hafif egzersizler için spor salonunda biraz kulak teri ile sorunsuz bir şekilde giydim. AAC desteği ile Bluetooth 5.0 sunar ancak AptX’i sunmuyor.