Zoom Arka Plan Değiştirme Nasıl Yapılır?

Koronavirüs salgını sırasında milyonlarca insan çalışmak ve evden ders çalışmak için Zoom görüntülü sohbet uygulamasını kullanıyor. Ve çoğu, video arka planınızı arkanızdaki odadan uzaya veya San Francisco Golden Gate Köprüsü’ne dönüştüren eğlenceli küçük bir ortam keşfetti. Kendi fotoğrafınızı özelleştirmek için bir fotoğraf bile yükleyebilirsiniz. Gelin Zoom arka plan değiştirme nasıl yapılır bunu inceleyelim.

Çoğunlukla, yerinde barınmayı zorunlu kılan devletlerin ve yılın başlarında diğer önlemlerin bir sonucu olarak kullanımda muazzam bir artış gören Zoom’da, arka plan resminizi kişiselleştirmek çok basit. Kendinizi ifade etmenin veya dağınık odayı arkanızda saklamanın eğlenceli bir yolunu sağlayabilir. Sonuçta, katılımcıların koleksiyonunuz yerine size odaklanmasını isteyebilirsiniz.

Yakınlaştırma arka planınızı değiştirmek için sisteminizin doğru gereksinimlere sahip olduğundan emin olmanız gerektiğini unutmayın. Ve eğer koltuğunuzda çok fazla hareket etme ya da sallanma eğilimindeyseniz ya da bir yavru ya da çocuk görüşmeniz sırasında kucağınıza düşerse, arayan kişi arka planda kırılmaları fark edecektir. Merak etmeyin, kısa sürede çözülürler. (Ayrıca görüntülü sohbetiniz sırasında Zoombombing gibi olası güvenlik sorunlarının farkında olmalı ve Zoom hesabınızı kilitlemek için adımlar atmalısınız.)

Zoom Arka Planınızı masaüstü uygulamasında nasıl değiştirilir?

1 . Yakınlaştırma uygulamasında, sağ üst köşedeki profilinizi tıklayın ve Ayarlar’ı tıklayın .

2 . Soldaki menüde Sanal Arka Plan’ı tıklayın .

3 . Bir uzay sahnesi veya çim bıçakları da dahil olmak üzere Zoom tarafından sağlanan birkaç varsayılan arka plan seçeneği göreceksiniz. Bunlardan birini tıklayarak seçebilirsiniz ve ekranınızı da otomatik olarak değiştirecektir. Yeşil bir ekranınız varsa ve bunu kullanmak istiyorsanız bir seçenek de var.

4 . Arka planınız olarak kullanmak üzere bir fotoğraf yüklemek istiyorsanız, aynı Sanal Arka Plan Sayfasında , Sanal Arka Planı Seç yazan yerin yanındaki + simgesine tıklayın . Bilgisayarınızdan bir fotoğraf yüklemenize izin veren bir kutu açılacaktır. İstediğinizi tıkladığınızda, diğer resimlerin yanında seçim yapabileceğiniz bir seçenek olarak görünecektir.

5 . Yüklediğiniz herhangi bir fotoğraftan kurtulmak için sol üst köşesindeki X işaretine dokunun .

Zoom Arka Planı Cep Telefonunuzdan nasıl değiştirilir?

1 . Hesabınızda oturum açıp bir toplantıya katıldığınızda, Diğer menüsünü açmak için ekranın sağ alt kısmındaki üç noktaya dokunun .

2 . Sanal Arka Plan’a dokunun .

3 . Varsayılan seçeneklerden bir arka plan seçin veya kendi arka planınızı yükleyin.

Başka bir Zoom İpucu: Bir güzellik filtresi ekleyin

Muhtemelen şimdiye kadar tüm işi ev tavsiyesinden duymuşsunuzdur – zamanında uyanın, duş alın, ofiste bir gün gibi giyin. Ancak en iyi şekilde görünmediğinizi düşündüğünüz günlerden biriyse, Zoom’un bir cevabı var: Görünümüme Rötuş adlı bir özellik. Temel olarak, Instagram, Facetune veya telefonunuzun selfie kamerasında bulacağınız gibi yumuşatıcı bir filtredir.

Açmak için Videoyu Başlat’ın yanındaki yukarı oka tıklayın . Video Ayarları’na tıklayın ve Videom altında, Görünümüme Rötuş Yap kutusunu işaretleyin. Bu kadar!

 

Privacy Preference Center