Android telefondan iPhone’a veri taşıma nasıl yapılır?

Sonunda Android telefondan iPhone’a geçiş yapmak için ikna oldunuz ve verilerinizi yeni iPhone’unuza aktarmak istiyor olabilirsiniz. Move to iOS uygulamasıyla bu işlemler çok basit hale geldi.

Kendinize yeni bir iPhone aldığınızda tüm eski Android verilerinizi (resimler, videolar, uygulamalar vb.) kaybetmek istemezsiniz. İşte tam bu noktada Move to iOS Android uygulaması yardımınıza koşuyor.

Bu işlem telefon rehberinizi, kişileri, mesaj geçmişini, web siteleri, yer işaretlerini, posta hesaplarını, takvimleri, fotoğraf ve videoları, yeni iPhone’a aktarmada en kolay ve kısa yol diyebiliriz. Move to iOS uygulaması, Google Playstore’dan indirebilirsiniz.

Android telefondan iPhone'

Testlerimizde, Android 9 veya önceki sürümlerine sahip telefonlarda işe yaradı. Android 10 sürümü olan bir kaç telefonda deneme yaptık, ancak maalesef işe yaramadı.

Birçok kişinin Android’in eski sürümlerine sahip telefonları yükselttiğini düşünürsek, Android 10 sürümünde Move to iOS uygulamasının işe yaramaması kötü oldu, ancak siz bu yazıyı okurken belki de iOS 10 ile Android 10 için çalışır bir güncelleme de gelebilir. Denemeniz gerekiyor.

Android 9 veya önceki sürümden veri aktarma

Veri aktarımı yapacağımız için, her iki telefonu da tam şarj etmek gerekir. Şarj işlemi tamamlandığında Android telefonunuzu Wi-Fi’ye bağlayın.

Telefonunuzda Chrome kullanıyorsanız ve yer imlerini aktarmak istiyorsanız, aktarma işlemine başlamadan önce uygulamanızın güncel olduğundan emin olun.

Ardından, yeni iPhone’unuzu açın ve Uygulamalar ve Veri ekranına gelene kadar talimatları izleyin. Android’den Veri Taşı’yı seçin.

move to ios kod nasıl eklenir

Android telefonunuzda Google Play Store’dan “Move to iOS” uygulamasını yükleyin ve ardından uygulamayı açın. iPhone’unuza geri döndüğünüzde, Android’den Taşı ekranında Devam’a dokunun ve ardından Şartlar ve Koşullar’ı okuyun ve Kabul Et’e basın. Altı veya on haneli bir kod görünecektir.

Ardından, Android cihazınızda Veri Aktarma ekranında iPhone’unuza taşımak istediğiniz içeriği seçin ve İleri’ye dokunun .

Bu işlem biraz zaman alabilir, bu yüzden yatmadan önce veya telefonunuzu bir süre kullanmadığınızda başka bir zaman başlatmanızı öneririm. Android telefonunuz işlemin tamamlandığını belirtse bile, iPhone’unuzdaki yükleme çubuğu bitene kadar her iki telefona hiç bir müdahalede bulunmayın, bırakın işlerini yapsınlar.

Ardından, iPhone’unuzun kurulumunu tamamlamak için ekrandaki adımları izleyin. Aktarım tamamlandıktan sonra App Store’da eşleşen tüm ücretsiz uygulamaları indirin. Son olarak, fotoğraf galerinize göz atarak tüm içeriğinizin aktarıldığından emin olun.

Android cihazınızdaki tüm müzik, kitap veya PDF’lerin manuel olarak taşınması gerekir. Ancak tüm bunları Mac veya PC’deki Android Dosya Aktarımı uygulamasıyla Android telefonunuzdan indirebilirsiniz. Ardından bunları iTunes’a ekleyebilir ve iPhone’unuzla senkronize edebilir veya iCloud Drive’a yükleyebilirsiniz.

Android 10 veya daha yeni sürüme veri aktarımı yapmak

Android 10 sürümüne sahip bir telefona sahipseniz, aktarımınızı Move to iOS ile yapmanızı tavsiye ediyoruz. Eğer sorun yaşarsanız üçüncü taraf yazılımlar da mevcut. En popüler olanı AnyTrans adlı bir uygulamadır. Denemeye değer.

Son olarak, Google’ın diğer uygulamalarına sahipseniz bunlardan vaz geçmenize gerek yok çünkü iOS için onlarca Google uygulaması var. Mesela, Google Chrome, Gmail, Google Drive, Google Takvim, Google Haritalar, Google Fotoğraflar, Youtube gibi.

Umuyoruz ki, başarılı bir şekilde verilerinizi yedeklemeyi başarırsınız. Eğer sorularınız olursa aşağıdaki yorum bölümüne ekleyebilirsiniz, mutlaka birileri cevaplayacaktır.